,

Zabytkowe Herculaneum zatrudni strażników

przez Monika Pietryga

Bramy zabytkowego Herculaneum, ruin miasta, zniszczonego przez Wezuwiusz, zostały zamknięte przed turystami, gdyż jeden ze strażników się rozchorował.

Herculaneum (wł. Ercolano) to ważny punkt na mapie archeologicznej Włoch. Według legendy miasto zostało zbudowane przez samego Herkulesa, a w 79 r n. e. doszczętnie zniszczone wraz z Pompejami przez erupcję Wezuwiusza. Dziś znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Kto przebył wczoraj daleką drogę by zobaczyć ruiny Herculaneum, z pewnością był zawiedziony. Ercolano zostało zamknięte wcześniej, ponieważ jeden ze strażników się rozchorował i nie miał kto go zastąpić.

 

W oficjalnym oświadczeniu zarząd Ercolano tłumaczy decyzję „brakiem personelu nadzorującego” i wyraża gorycz za wszelkie niedogodności, spowodowane „krytyczną sytuacją, która od dawna panuje na obszarach archeologicznych w okolicach Wezuwiusza”.

 

Hercolaneum to obiekt rozległy. Obejmuje powierzchnię 4 hektarów, do której prowadzą 3 bramy. Kurator Massimo Osanna zapowiada natychmiastowe rozwiązanie problemu związanego z niedostateczną liczbą strażników.

Poprzedni

Jak bezpiecznie podróżować autobusem?

Fala upałów zbiera śmiertelne żniwo we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz