,

Zakaz pisania miłosnych wyznań na ścianie domu Julii w Weronie

przez Patrycja Kaminska

Władze Werony zadecydowały o zakazie zostawiania przez turystów miłosnych wyznań na murach słynnego pałacu przy via Cappello, nazywanego domem Julii z dramatu Szekspira. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości awet do 500 euro.

Będąc w Weronie nie sposób uciec od dwójki bohaterów dramatu Szekspira, Romea i Julii. Każdy turysta wcześniej czy później trafi do domu Julii przy via Cappello. A tam można zwiedzić jej mieszkanie, a nawet wyjść na balkon, na którym rozegrała się słynna scena z dramatu Szekspira. Co roku tłumy turystów odwiedzają to niezwykłe miejsce. W bramie jest słynna ściana, na której zakochani składają swoje podpisy i wyznania miłości.

 

Magistrat w mieście zakochanych postanowił przywrócić temu miejscu godny wygląd. W przyjętym rozporządzeniu wydano kategoryczny zakaz pisania na murach z wyjątkiem specjalnych tablic do tego przeznaczonych, zainstalowanych tam przed kilkoma laty i regularnie wymienianych.

Ale na dziedzińcu domu Julii nie można nie tylko mazać po murach, ale również jeść i pić napojów. Za łamanie tych przepisów grożą grzywny od 25 do 500 euro.

Poprzedni

Vespa

Spór o powstanie słynnego utwóru „Volare”

Następny

Dodaj komentarz