Zakwaterowanie we Włoszech

przez redakcja

We Włoszech trudno jest znaleźć mieszkanie za przystępną cenę, szczególnie w większych miastach i regionach turystycznych. Na dłuży czas pobytu we Włoszech, lepiej jest kupić niż wynająć mieszkanie.

Informacje o domach czy mieszkaniach do wynajęcia lub na sprzedaż można znaleźć w gazetach z ogłoszeniami lokalnymi, poprzez agencje nieruchomości lub własną sieć kontaktów.

Kontrakty na wynajęcie mieszkania są zwykle podpisywane na okres 4 lat. Jeśli zamierzamy wynająć mieszkanie na krótszy okres musimy znaleźć właściciela, który zgodzi się na podpisanie wynajmu na krótszy czas, lub znaleźć następcę. Bardzo często do kosztów wynajmu mieszkania doliczana jest, wpłacana na początku zawarcia umowy, kaucja zwrotna w wysokości 3-miesięcznego czynszu.

Włoskie prawo dopuszcza dwie formy podpisania umowy wynajmu: umowa „wolna”, na podstawie której wynajmujący i lokator dochodzą do porozumienia co do wysokości opłaty wynajmu i umowa oferująca wynajmującemu pewne korzyści skarbowe, pod warunkiem przestrzegania pewnych, odgórnie ustalonych maksymalnych opłat za wynajem mieszkania.

Poprzedni

Sylwestrowa noc w Neapolu

Agencje nieruchomości we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz