,

Żałoba narodowa w regionie Emilia-Romania

przez Patrycja Kaminska

Włoski rząd ogłosił żałobę narodową w regionie Emilia-Romania dotkniętym dwoma trzęsieniami ziemi. Miały one miejsce 20 i 29 maja i łącznie zginęły w nich 24 osoby, a kilkaset zostało rannych. Bez dachu nad głową jest kilkanaście tysięcy ludzi. W regionie dotkniętym tragedią nadal dochodzi do kolejnych wstrząsów.

Wyjątkowo mocny wstrząs o sile 5,1 w skali Richtera, był odczuwalny na całej północy kraju, wywołał kolejną panikę wśród ludności. Nikt nie ucierpiał. Doszło natomiast do dalszych zniszczeń, przede wszystkim w budynkach, uszkodzonych w poprzednich wstrząsach. W miejscowości Novi runęła licząca ponad 300 lat wieża zegarowa.

 

Tysiące ludzi w regionie Emilia-Romania spędziły noc z niedzieli na poniedziałek na zewnątrz swych domów. Wielu spało w samochodach i w przyczepach w obawie przed następnym trzęsieniem ziemi. Ostatniej nocy zanotowano kolejne słabsze wstrząsy o sile do 3,1 w skali Richtera.

 

W rejonie Modeny i Mantui, gdzie znajdowało się epicentrum najnowszych wstrząsów, zamknięto szkoły. Budynki zostaną gruntownie sprawdzone pod względem technicznym.

Poprzedni

Walka o przystanek obok domu Berlusconiego wygrana

Zatrzymany sprawca zamachu na szkołę w Brindisi

Następny

Dodaj komentarz