,

Zima atakuje

przez Patrycja Kaminska

Rzym został całkowicie unieruchomiony przez śnieg i lód, jak podają włoskie media. Wprowadzono stan alarmowy, Colosseum i Fori romani zostały zamknięte, drogi zablokowane, szkoły i urzędy również nie działają. Odwołano ponad 40 lotów z lotniska Fiumicino.

Sytuacja  w stolicy Włoch była alarmująca już w czwartek, ale znacznie pogorszyła się w nocy z piątku na sobotę z powodu wielkiej śnieżycy, która nawiedziła miasto. Wcześniej władze miasta zadecydowały o zamknięciu najważniejszych rzymskich zabytków i muzeów, a także szkół i urzędów. Są też znaczne utrudnienia w transporcie.

 

Władze miasta namawiają mieszkańców do pozostania w domach, jeśli to możliwe. Obecnie przejechać przez centrum Rzymu graniczy z cudem, a do tego doszły jeszcze kłopoty na lotnisku Fiumicino. Ponad 40 lotów zostało odwołanych.

 

Najgorsza sytuacja panuje na rzymskich drogach – całkowicie sparaliżowany został transport publiczny, auta stoją w gigantycznych korkach, a ludzie zostali uwięzieni w pojazdach. Mieszkańcy Rzymu narzekają, że byli całkowicie nieprzygotowani na taką pogodę, a przede wszystkim ich samochody. Wiele osób po prostu porzucało auta na drodze i wracało do domu na piechotę.

 

http://video.corriere.it/tra-automobilisti-bloccati-raccordo/417b6ae0-4e9e-11e1-af4c-6a00aeffb10f

Poprzedni

Włoskie stewardessy protestują przeciw nowym „szczupłym” uniformom

We Włoszech zaprezentowano nowe Ferrari F2012

Następny

Dodaj komentarz