,

Znany włoski milioner zapisuje cały majątek Kościołowi

przez Patrycja Kaminska

Zmarły kilka dni temu włoski milioner Michelangelo Manini, właściciel znanej na całym świecie firmy produkującej automatyczne bramy, zapisał cały swój majątek kurii biskupiej w Bolonii. Kuria nie ukrywa zaskoczenia niecodziennym spadkiem.

Kuria w Bolonii zobowiązała się zarządzać majątkiem Maniniego zgodnie z katolicką nauką społeczną i przepisami kodeksu prawa kanonicznego, jak podała w komunikacie na temat tego niezwykłego spadku. Ponadto, kuria oświadczyła, że będzie także mieć na względzie troskę o potrzebujących, jak nakazuje ewangeliczne przykazanie miłości bliźniego.

 

W komunikacie nie ukrywa się zaskoczenia ostatnią wolą zamożnego przedsiębiorcy. Nie należał on do grona dobroczyńców Kościoła. Zmarły w wieku 50 lat Michelangelo Manini sporządził swój testament dwadzieścia lat temu. 

Przedsiębiorstwo włoskiego milionera składa się z 12 zakładów w całej Europie i zatrudnia tysiąc osób. Jego obroty w ubiegłym roku przekroczyły 200 milionów euro. Firma została założona w 1965 roku przez ojca Maniniego i znana jest nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie słynie z produkcji wysokiej jakości automatycznych bram.

Poprzedni

Wielki Tydzień we Włoszech

Smacznego jajka od redakcji wlochy.edu.pl

Następny

Dodaj komentarz