,

Zubożonej południowej części Włoch grozi wyludnienie i zacofanie w przemyśle

przez Patrycja Kaminska

Południowe regiony Włoch są narażone na wyludnienie i zubożenie, według opublikowanego niedawno raportu na ten temat.

Południowym regionom Włoch grozi opuszczenie zarówno przez ludzi jak i przemysł, ze względu na coraz większą emigrację wśród ludności tych terenów, jak podaje raport organizacji Svimez, zajmującej się rozwojem przemysłu w południowych Włoszech.

 

Przemysł na południu kraju w takich regionach jak Kalabria czy Kampania przez lata znajdował się w dość ciężkiej sytuacji w porównaniu z północną częścią Włoch, jednak w ostatnich latach stan ekonomiczny znacznie się pogorszył.

 

W przeciągu ostatnich pięciu lat liczba rodzin żyjących w skrajnej biedzie powiększyła się z 443,000 do 1.14 miliona, czyli o 2,5 raza więcej, jak wynika z badań organizacji Svimez.

Dane opublikowane przez Svimez poparte są przez statystyki rządowe ujawnione wcześniej w lipcu, które pokazują, że procent biednych rodzin jest dużo mniejszy na północy kraju.

 

Obecnie w stanie skrajnej biedy znajduje się 7.3% populacji na północy Włoch, 7.6% w centralnej części kraju oraz 14.8% na południu. Południowe regiony wypadły także najgorzej pod względem przychodów oraz perspektyw pracy.

Poprzedni

Turyści przyłapani na próbie wyrycia swoich imion na ścianach Koloseum

Kryzys zmusza właścicieli włoskich sklepów do otwarcia lokali również w sierpniu

Następny

Dodaj komentarz