PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Południowe regiony Włoch są narażone na wyludnienie i zubożenie, według opublikowanego niedawno raportu na ten temat.

Południowym regionom Włoch grozi opuszczenie zarówno przez ludzi jak i przemysł, ze względu na coraz większą emigrację wśród ludności tych terenów, jak podaje raport organizacji Svimez, zajmującej się rozwojem przemysłu w południowych Włoszech.

 

Przemysł na południu kraju w takich regionach jak Kalabria czy Kampania przez lata znajdował się w dość ciężkiej sytuacji w porównaniu z północną częścią Włoch, jednak w ostatnich latach stan ekonomiczny znacznie się pogorszył.

 

W przeciągu ostatnich pięciu lat liczba rodzin żyjących w skrajnej biedzie powiększyła się z 443,000 do 1.14 miliona, czyli o 2,5 raza więcej, jak wynika z badań organizacji Svimez.

Dane opublikowane przez Svimez poparte są przez statystyki rządowe ujawnione wcześniej w lipcu, które pokazują, że procent biednych rodzin jest dużo mniejszy na północy kraju.

 

Obecnie w stanie skrajnej biedy znajduje się 7.3% populacji na północy Włoch, 7.6% w centralnej części kraju oraz 14.8% na południu. Południowe regiony wypadły także najgorzej pod względem przychodów oraz perspektyw pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here