PODZIEL SIĘ
Andiamo in Polonia… Przyjedźmy do Polski…
Ocen ten tekst

Firma Consulenti al Quadrato organizuje przedsięwzięcie spoleczno ekonomiczne pod nazwą „Andiamo in Polonia” („Przyjeżdżamy do Polski”), które odbędzie sie we Wrocawiu w dniach 14-18 grudnia 2008 roku. Wydarzenie to obejmuje spotkania biznesowe, B2B, pomiędzy przedsiębiorcami wloskimi i polskimi skierowane do małych i średnich firm.
Celem projektu jest poszerzenie gospodarczego spektrum Dolnego Śląska o kontakty zagraniczne, przede wszytskim o wspólpracę wlosko – polską oraz wzmacnianie wizerunku lokalnych przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych.
Firma Consulenti al Quadrato z siedzibą we Wroclawiu zajmuje się internacjonalizacją polskich przedsiębiorstw oraz doradztwem dla firm, które chcą poszerzać zakres swoich usług lub zmieniać profil działalności. Firma ma swoje przedstawicielstwa w większości stolic europejskich, a także w Rosji i w Chinach. Jednym z celów Consulenti al Quadrato jest realizacja wydarzeń i inicjatyw dążących do wsparcia międzynarodowej współpracy ekonomicznej. Grudniowe spotkania przyczynią się do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami z Włoch. Należy dodać, że w regionie Dolnego Śląska Consulenti al Quadrato jest pionierem w organizowaniu tego typu spotkań.
Podczas grudniowych spotkań przedsiębiorcy polscy będą mieli szansę zaprezentować swoje produkty przedsiębiorcom włoskim, rozpocząć rozmowy na temat możliwości podjęcia współpracy, a także zwrócić uwagę na potencjał ekonomiczny kraju. Organizowane przez Consulenti al Qadrato spotkania mogą pomóc w rozszerzaniu prywatnych dzialalności na rynek zagraniczny, jest to również wspaniala okazja do rozpoczęcia wspólpracy Dolnego Śląska z Wlochami. Zarówno indywidualne jak i grupowe spotkania to dobra możliwość promocji i reklamy polskich produktów.
W programie zaplanowane są spotkania w siedzibach dolnośląskich firm, instytucjach oraz organizacjach branżowych. Spotkania będą mialy duże znaczenie dla rozwoju gospodarzcego Dolnego Śląska oraz relacji biznesowych z przedsiębiorcami wloskimi w następujących sektorach gospodarczych : budownictwo, dekoracja wnętrz, artykue spożywcze, odzież, mechanika, elektronika, budowa maszyn, turystyka.
Firma Consulenti al Quadrato zaprasza do udzialu wszytskich polskich przedsiębiorców zainteresowanych wspólpracą z Wlochami.

Korzyści dla polskiego przedsiębiorcy
Cele i korzyści jakie Polski przedsiębiorca może odnieść ze spotkań to:
1. Bezpośredni kontakt handlowy z producentem – bez pośrednika.
2. Bezpośredni wpływ na warunki handlowe zawierane z producentem.
3. Odbycie spotkań bez ponoszenia żadnych kosztów.
4. Możliwość z korzystania z pomocy tłumacza – bezpłatnie.
5. Indywidualna i bieżąca pomoc firmy Consulenti w negocjacjach handlowych.
6. Ułatwienie nabycia doświadczenia w międzynarodowych relacjach biznesowych.
7. Ogólne zapoznanie się z możliwościami włoskiego rynku.

Program „Andiamo in Polonia” – dla przedsiębiorców Polskich

Poniedziałek, 15 GRUDNIA 2008
Godziny przedpołudniowe – indywidualne, organizowane wcześniej spotkania i rozmowy z instytucjami
(ewentualne, ustalone spotkania będą wcześniej konsultowane)

Wtorek, 16 GRUDNIA 2008
10.00 – 12.00 Spotkania B2B (przedsiębiorcy włoscy i polscy)
12.00 Przerwa kawowa
12.30 – 14.30 Spotkania B2B (przedsiębiorcy włoscy i polscy)

Środa, 17 GRUDNIA 2008
Godziny przedpołudniowe – indywidualne spotkania przy asyście tłumaczy, wizyty w siedzibach
przedsiębiorstw i ewentualne podpisywanie wstępnych porozumień (ustalane bezpośrednio podczas
spotkań B2B)

Consulenti al Quadrato
Tel. 071 7937766
Faks 071 7845404
E-mail : [email protected]


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułErasmus w Rawennie
Następny artykułSrogie święta we Włoszech