5 ciekawostek na temat włoskich kiełbas i wędlin

Włoska kuchnia uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych. Wiele osób zapytanych o ulubione dania bez wahania wskaże pizzę, gnocchi czy pastę z pomidorami. Słoneczna Italia słynie również z pysznych wyrobów mięsnych, takich jak kiełbasy i wędliny, zachwycających wyjątkowym aromatem. Ich smak doceniają zarówno restauratorzy, jak … Zobacz więcej »

Jakie wina są lekkie i nadają się do podawania podczas upałów?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a na termometrach pojawiają się coraz wyższe temperatury. Piękna pogoda i upalna atmosfera sprawiają, że znacznie przyjemniej jest przesiadywać na zewnątrz. Pełne słońce sprzyja również wszelkiego rodzaju piknikom na świeżym powietrzu, toteż warto umilić sobie ten czas orzeźwiającą lampką wina. … Zobacz więcej »

SANREMO 2011

W dniach 15-19 lutego 2011 roku, odbył się 61. Festiwal Włoskiej Piosenki w Sanremo. Jak co roku uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach – „Big” oraz „Nuova generazione”. Galę poprowadził niezastąpiony Gianni Morandi w otoczeniu argentyńskiej modelki Belen Rodriguez oraz aktorki i modelki Elisabetty … Zobacz więcej »

Carlo Petrini i jego współczesna filozofia kulinarna

Rzym, rok 1986, przy słynnych Schodach Hiszpańskich ma zostać otwarty pierwszy McDonald. W odpowiedzi na rosnącą w przerażającym tempie popularność „fast foodów”, Carlo Petrini, włoski dziennikarz radiowy, tworzy Slow Food – ruch, który bronić ma regionalnych producentów żywności oraz zwyczajów kulinarnych pochodzących z różnych zakątków … Zobacz więcej »