, ,

Narty we Włoszech, czyli najlepsze stoki i doskonała infrastruktura

Zima w pełni, a to doskonała pora, aby wybrać się na narty. Znane i kochane przez Polaków Włochy oferują miłośnikom białego szaleństwa wspaniale przygotowane stoki, wysokiej jakości hotele i schroniska oraz całą masę okazji na après ski. Sprawdź, który region wybrać i jak najlepiej zarezerwować wyjazd na narty we Włoszech.

Narty we Włoszech – dlaczego warto?

Włochy, oprócz przepięknych miast pełnych zabytków i wielu nadmorskich kurortów, oferują także wspaniałe miejsca na zimowe szaleństwo. Znajdziesz tu słoneczne stoki, znakomicie przygotowane do zjazdów na nartach i snowboardzie, infrastrukturę z wyciągami, szkółkami i wypożyczalniami sprzętu oraz sieć hoteli i schronisk, które są doskonałym miejscem na nocleg i odpoczynek po białym szaleństwie. Możesz wybrać się tutaj własnym samochodem lub polecieć samolotem, często ze sprzętem narciarskim w cenie.

W polskich biurach podróży znajdziesz wiele korzystnych propozycji z dojazdem własnym lub lotem do Włoch, a jedną z bogatszych ofert znajdziesz, przeglądając wyjazdy na narty we Włoszech w ITACE. Z tym polskim biurem możesz wybrać się do kilku znanych i lubianych górskich kurortów w Italii, a na miejscu będziesz mieć dostęp do wysokiej klasy hotelu z wybraną formą wyżywienia i wieloma propozycjami na après ski. Dodatkowo wyjazd na narty zarezerwujesz u nich online – przez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej. Ta druga niesie za sobą szereg korzyści, niezależnie od kanału, w którym rezerwujesz wyjazd. Masz tam dostęp do praktycznych wskazówek dotyczących Twojego wyjazdu, na bieżąco aktualizowanych informacji o podróży, w tym m.in. godzin wylotów czy miejsca i czasu zbiórki na transfer lotniskowy, czy wycieczki dodatkowe (te również zarezerwujesz w appce). Aplikacja pozwala także na kontakt przez czat z rezydentem, dzięki czemu w razie potrzeby szybko i łatwo skontaktujesz się z polskojęzycznym opiekunem na miejscu. Jeśli chcesz się na własnej skórze przekonać o wszystkich zaletach aplikacji mobilnej ITAKA, to POBIERZ JĄ TUTAJ.

Sezon narciarski we Włoszech

We Włoszech sezon narciarski trwa zwykle od grudnia do kwietnia, choć jest to w dużej mierze zależne od warunków atmosferycznych, regionu i położenia ośrodka narciarskiego. Niemniej jednak, to właśnie z początkiem grudnia główne ośrodki narciarskie otwierają swoje trasy i instalacje narciarskie. Najlepszy czas na białe szaleństwo we Włoszech to miesiące od stycznia do marca, czyli okres, kiedy planujemy ferie zimowe czy po prostu wypad na narty ze znajomymi. Wtedy możemy liczyć na obfite opady śniegu i niskie temperatury, które zapewniają doskonałe warunki do szusowania. W niektórych regionach, zwłaszcza tych w Dolomitach i Alpach, sezon w zależności od warunków atmosferycznych może trwać nawet do kwietnia.

Który region wybrać na narty we Włoszech?

Włochy są bogate w świetne miejsca do uprawiania narciarstwa i jazdy na snowboardzie. Do tych najpopularniejszych należą:

• Arabba Marmolada – to region położony na obszarze narciarskim Dolomiti Superski. Znajduje się tu aż 60 km tras o różnych poziomach trudności, w tym słynna Pista Bellunese – najdłuższa trasa narciarska Dolomitów Wschodnich. Prawie wszystkie są sztucznie naśnieżane. Region oferuje aż 28 wyciągów, w tym 9 gondoli i 16 wyciągów krzesełkowych. Trasy zjazdowe są tu malowniczo położone wokół majestatycznego masywu Marmolady, w tym znajdującego się w północnej części szczytu lodowca.
  • Dolina Aosty – region oferujący doskonale przygotowane trasy narciarskie i perfekcyjne warunki śniegowe nawet przez 6 miesięcy w roku. Dodatkowo podczas zjazdów możesz podziwiać malownicze widoki na Mont Blanc czy Cervino. W tym regionie znajduje się prestiżowy kurort narciarski Courmayeur, a w hotelach skosztujesz wybornej kuchni i świetnego wina wysokiej jakości.
  • Via Latea – doskonałe miejsce dla miłośników narciarstwa biegowego i snowboardu. W regionie znajdują się aż 203 trasy o łącznej długości ponad 400 km. W tym 4 trasy olimpijskie z homologacją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Po białym szaleństwie również nie można się tu nudzić, dzięki szerokiej ofercie après ski.
  • Val di Sole – największy region narciarski w zachodniej części Trentino oferuje wspaniałe warunki narciarskie, nowoczesne wyciągi i zróżnicowane trasy, a także doskonale przygotowane stacje narciarskie. Znajdują się tu także dwa znane snowparki – w Folgarida-Marilleva i Passo Tonale.
  • Val di Fassa – w regionie położonym w dolinie w centrum Dolomitów znajduje się aż 9 ośrodków narciarskich i słynna Sella Ronda, które łącznie oferują miłośnikom białego szaleństwa aż 113 tras, 4 snowparki i 78 wyciągów. Większość tras oferuje wspaniałe, malownicze widoki i jest sztucznie naśnieżana.

Wiesz już, który region na narty we Włoszech wybierzesz? Jeśli nie masz jeszcze swojego faworyta, poczytaj więcej o tych miejscach na stronach biur podróży i rezerwuj zimowy wyjazd. My życzymy Ci udanego białego szaleństwa!

Wyjazd do Włoch – o czym warto pamiętać?

Narty we Włoszech 2024: Praktyczne porady dla narciarzy