,

Ischia czy Capri, co wybrać?, praktyczny przewodnik, zwiedzanie, noclegi

przez bedy

To kolejny etap naszej wyprawy w regionie Campani. Ischia jest wyspą różniąca się od Capri. Jest ona bardziej rozległa i większa od Capri. Na wyspie tej mieszka ponad 18 tys. osób. W rankingach jest to drugorzędna wyspa po Capri jednak według mnie jest porównywalnie piękna jak Capri.

Ischia czy Capri?

Kto lubi większy spokój powinien się tam wybrać gdyż panuje tam o wiele większy spokój niż na samej Capri.

Jak dostać się na Ischię?

Na wyspę najlepiej wybrać się z portu w Neapolu. Podróż trwa od 50 min. do 1 h 20 min. w zależności od statku jakim się tam wybierzemy. Podróż najlepiej zacząć z samego rana, gdyż będzie dużo do chodzenia a rozległoś Ischi powoduje że tracimy dużo czasu przemieszczając się po niej.

Już na samym początku zbliżając się do wyspy możemy zauważyć że jest ona o wiele większa od samej Capri. Z portu przystanek swój ma wiele specyficznych autobusików które zabiorą nas na odleglejsze części wyspy.

Od razu zauważymy że wyspa ta nie jest tak bardzo atrakcyjna turystycznie jak Capri, co związane jest z mniejszą ilością turystów. Natomiast jest sporo osób mieszkających na Ischi lub Włochów którzy mają swoje posiadłości na tej wyspie i spędzają tam okres wakacyjny. To wszystko powoduje mniejsze zamieszanie i wielki spokój, czyli tak naprawdę idealne miejsce do odpoczywania.

Czy Ischia jest tańsza niż Capri?

W przeciwieństwie do Capri, Ischia jest wyspą tańszą dlatego rozważyć można zatrzymanie się również na noc lub na parę dni jeśli portfel i czas nam na to pozwalają.

Nad panoramą wyspy góruje wulkan Epomeo. Wznosi się on na wysokość ośmiuset metrów nad poziomem morza. Nie jest on dla wyspy żadnym zagrożeniem – przeciwnie, czyni z niej miejsce w dwójnasób warte odwiedzenia.

Ischia kusi turystów nie tylko pięknem przyrody i bogactwem szaty roślinnej – gości przyciągają słynne wulkaniczne gorące źródła w miejscowości Ischia Porto zbudowanej bezpośrednio w kraterze wulkanu.

Wyspa ta jest idealnym miejscem do zażywania kąpieli jak i delektowania się pięknością natury jaką tam napotkamy. Bo zieleni jest tam naprawdę dużo a sama wyspa nie jest tak zagospodarowana przestrzennie jak przykładowo Capri.

Noclegi na ischii

Capri – gdzie spać?

Jako że osobiście od paru lat jeżdżę w Pompejów postanowiłem stworzyć listę najlepszych miejsc do spania na Capri.

Lista polecanych hoteli i pensjonatów na Capri

Poprzedni

Capri, jak dostać się na Capri, ceny na Capri, plaże publiczne na Capri

Wybrzeże Amalfitańskie, jak dojechać i co zwiedzić, praktyczny przewodnik

Następny

Dodaj komentarz