,

Capri, jak dostać się na Capri, ceny na Capri, plaże publiczne na Capri

przez bedy

Capri można nazwać cudem natury. Osobiście byłem tam już parę razy ale wracałbym jeszcze parokrotnie. Tą wyspą nie można się znudzić, a jej poznanie to nie lada wyczyn. Parę informacji technicznych:

Capri w liczbach

Liczba ludności na Capri to około 7 280
Gęstość: 700 os./km²
Obwód: 17,0 km,
Najwyższe wzniesienie to Monte Solaro: 596 m n.p.m.

Capri więc nie jest dużą wyspą ale to nie ujmuje jej niczego. Będąc w regionie Kampania należy tam popłynąć gdyż jest to nieodłączny element wszystkich prawdziwych turystów.

Jak dostać się na Capri?

A jak tam się dostać?, najlepiej z Sorrento, Salerno, Neapolu bądź z Castellammare di Stabia. Ta pierwsza opcja jest najbardziej korzystna gdyż stamtąd najczęściej wypływają statki na Capri. Czas przepływu to ok. 45 – 60 min.

Równie dobrze można wypłynąć z Neapolu, wtedy ten czas podróży będzie dłuższy bo ponad 1 h 20 min. (to zależy jeszcze czym płyniemy), ale co się nie robi dla tej wyspy, często odwiedzanej przez sławy świata muzycznego i filmowego.

Czy Capri jest drogą wyspą?

Capri jest wyspą drogą, dlatego przeciętny turysta nie powinien pozostawać tam na noc bo zapłaci sporo za nocleg. Najlepiej wybrać się jest z samego rana. Pełny dzień pozwoli na spokojne zwiedzenie głównych miejsc i obiektów na wyspie. Sama wyspa Capri jest dość górzysta, to właśnie w jej górnej części znajduje się Anacapri.

Co ciekawe Anacapri ma status gminy. Do Anacapri dostaniemy się wędrując pod górę krętymi ulicami (co nie polecam ze względu na dość spory dystans jaki trzeba pokonać), busem, taxi (które na Capri rzuca się szczególnie w oczy ze względu na swój biały jednolity kolor), lub też wyciągiem przebiegającym efektownie nad skalnym urwiskiem, i tę formę transportu (wjazd to zaledwie 5 min) najbardziej polecam również ze względów ekonomicznych.

Nad Anacapri wznosi się najwyższy wierzchołek wyspy Capri – Monte Solaro, na który można wjechać wyciągiem krzesełkowym. Na Anacapri warte do zobaczenia są ogrody Augusta w których można spędzić spokojnie miłe chwile i oglądać przepiękne widoki z najwyższych partii wyspy.

Sklepy na Capri

Na Capri znajduje się bardzo duża ilość sklepików z pamiątkami ale również i największe marki w światowej modzie lokalizują tam swoje niewielkie sklepy gdyż najważniejszy jest tu prestiż i obecność na wyspie. Będąc na Capri należy wybrać się do pobliskiej zatoki gdzie zlokalizowane są dwie groty: Biała (Grotta Bianca) i Grotta Meravigliosa. Mają wspólne wejście znajdujące się powyżej poziomu morza. Niżej położona jest Biała Grota. W dwóch misach groty miesza się woda morska i słodka (źródlana), stężenie zawartych w niej minerałów jest przyczyną białego zabarwienia wody, od którego pochodzi nazwa groty. Wyżej znajduje się wejście do Grotta Meravigliosa, w którym nawet z łodzi widoczny jest stalagmit zwany „Wykapaną Madonną„. Bogata szata naciekowa stalaktytów i stalagmitów, zmieniająca barwę w zależności od oświetlenia czyni z niej miejsce chętnie odwiedzane przez turystów (groty dostępne są tylko od strony morza).

Publiczna plaża na Capri

Przed opuszczeniem wyspy jeśli znajdziemy trochę czasu warto zażyć tej przepięknie błękitnej wody i udać się na pobliską plażę publiczną dostępną dla wszystkich (jest ona blisko portu). Na pewno po takiej kąpieli szybko wyschniemy przy zawsze obecnym słońcu i pozostanie nam tylko jeden widok, przepiękne dwa wzgórza będące charakterystyką a tym samym symboliką tej wyspy. Życzę udanej przygody!

Noclegi na Capri – sprawdź czy cię stać 🙂

Poprzedni

Wulkan Wezuwiusz (Vesuvio) – praktyczne informacje

Ischia czy Capri, co wybrać?, praktyczny przewodnik, zwiedzanie, noclegi

Następny

Dodaj komentarz