Wakacje w Chorwacji – obostrzenia covidowe i ubezpieczenie turystyczne

Split nabrzeże i widok z lotu ptaka Marjan, Dalmacja, Chorwacja

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków, więc nic dziwnego, że wielu z niecierpliwością oczekiwało informacji o zniesieniu obowiązujących tam obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Czy dzisiaj można już bez obaw podróżować na Półwysep Bałkański? Jak się przygotować do takiego wyjazdu? Dobra wiadomość … Zobacz więcej »

Sycylia czy Sardynia? Którą wyspę wybrać na wakacje?

Wakacyjne propozycje nie muszą ograniczać się do tych najbardziej znanych i popularnych miejsc. Wypoczynek we Włoszech od lat ma wielu zwolenników. Jednak warto odkryć inne tereny niż urokliwą Toskanię, Wieczne Miasto czy szlak architektury renesansu. Dla tych, którzy szukają mniej oczywistych, ale niezwykle klimatycznych atrakcji … Zobacz więcej »

Gdzie nad morze najtaniej samolotem w 2019?

Wyszukiwarka KAYAK sprawdziła, które nadmorskie miejscowości cieszą się największym wzrostem zainteresowania w te wakacje oraz gdzie Polacy mogą plażować bez nadszarpywania wakacyjnego budżetu. Okazuje się, że włoskie kierunki… zdominowały ranking dla podróżnych z Polski! Letni Przewodnik Travel Hacker to analiza największych trendów na lato 2019. … Zobacz więcej »

Capri, co warto zobaczyć na Capri, rejsy Neapol – Capri

Włoska wyspa Capri, położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej swymi przepięknymi pejzażami przyciąga turystów z całego świata. Jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie zakochani. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa Kapros (dzik) lub łacińskiego Capra (koza). Wyspa niegdyś była ulubionym kierunkiem włoskich nowożeńców. Dzisiaj … Zobacz więcej »

Sycylia

Jest największą wyspą Morza Śródziemnego i popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Sycylia ma wiele do zaoferowania. Na tych turystów, którzy chcą ujrzeć inne oblicze państwa włoskiego, czekają tu takie atrakcje, jak Palermo, starożytne Syrakuzy oraz najsłynniejszy wulkan świata – Etna. Palermo – stolica Sycylii To najważniejsze … Zobacz więcej »