Wyjazd całą paczką? Wybierzcie namiot 4-osobowy

Niewątpliwą zaletą wyjazdu grupą jest możliwość rozłożenia kosztów i podziału obowiązków związanych z organizacją wyprawy. Jeśli podróżujemy autem jednego z uczestników, koszt przejazdu możemy podzielić na wszystkich. Każdy uczestnik wyjazdu może przyjąć inną część organizacji. Przykładowo jedna osoba zajmuje się transportem, druga planem wycieczki, a … Zobacz więcej »

Atrakcyjność wypoczynku w Zakopanem dla włoskich turystów

Tatry – góry cechujące się niezwykle malowniczymi krajobrazami, w których odnaleźć można wiele osobliwości przyrodniczych, przyciągają licznych turystów. Wypoczynek tutaj może być fascynujący także dla turystów z Włoch, pomimo że znacznie bliżej mają oni do Alp. Z całą pewnością jednak nie pożałują, gdy obiorą sobie … Zobacz więcej »

Prawo rzymskie: Staranność ojca rodziny, czyli o diligenza del buon padre di famiglia

We Włoszech istnieje wiele instytucji i nazw odnoszących się do tradycji prawa rzymskiego. Jedną z nich jest określenie należytej staranności – diligenza del buon padre di famiglia (staranność dobrego ojca rodziny). Ta konstrukcja ma bezpośredni związek z prawnym postrzeganiem niedbalstwa i w jego starożytnej regulacji … Zobacz więcej »