5 ciekawostek na temat włoskich kiełbas i wędlin

Włoska kuchnia uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych. Wiele osób zapytanych o ulubione dania bez wahania wskaże pizzę, gnocchi czy pastę z pomidorami. Słoneczna Italia słynie również z pysznych wyrobów mięsnych, takich jak kiełbasy i wędliny, zachwycających wyjątkowym aromatem. Ich smak doceniają zarówno restauratorzy, jak … Zobacz więcej »

Międzynarodowy Festiwal Literatury w Rzymie

9 czerwca w Rzymie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Literatury „Letterature”, który potrwa do końca czerwca. Dzięki współpracy Ambasad i zagranicznych Instytutów Literatury, pomimo kryzysu, bramy Rzymu otworzą się na twórczość literatur narodowych. W programie Międzynarodowego Festiwalu „Letterature”, który rozpocznie się 9 czerwca, zaplanowano 13 wieczorów, … Zobacz więcej »

Włochy w poszukiwaniu dyrektorów muzeów

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o prowadzeniu florenckiej Galerii Uffizi czy rzymskiej Galerii Borghese, to wasze marzenie może się teraz spełnić. Po raz pierwszy w historii bowiem Włochy rozpoczęły międzynarodowe poszukiwania dyrektorów do swoich muzeów. Włoski minister kultury opublikował ogłoszenie dotyczące posady dyrektora, skierowane zarówno do Włochów … Zobacz więcej »

Nowe oświetlenie w Kaplicy Sykstyńskiej i limit odwiedzających

Władze Watykanu ogłosiły zainstalowanie nowego systemu oświetlenia Kaplicy Sykstyńskiej, a przy okazji planowane jest wprowadzenie ograniczeń liczby zwiedzających. Watykan ogłosił wprowadzenie nowego systemu oświetlenia Kaplicy Sykstyńskiej, celem efektywniejszego oświetlenia fresków na suficie. Dzięki temu mają one być lepiej widoczne dla zwiedzających.   Oprócz tego, w … Zobacz więcej »

Odkryto oryginał słynnego dzieła Caravaggia „Ekstaza św. Marii Magdaleny”

Słynne renesansowe dzieło Caravaggia zostało odnalezione w prywatnej europejskiej kolekcji. Oryginał dzieła włoskiego malarza Caravaggio został w końcu odnaleziony w prywatnej europejskiej kolekcji, jak potwierdza największa ekspertka dzieł renesansowego artysty.   „Ekstaza św. Marii Magdaleny” o wymiarach 100 na 90cm odnosi się do legendy, według … Zobacz więcej »