Erasmus w Bolonii

Na wyjazd na wymianę studencką w ramach programu Socrates-Erasmus zachęcili mnie inni studenci, powracający do Polski z tego typu wyjazdów. Po ukończonym programie opowiadali o swoich przeżyciach.Słuchając z zazdrością ich opowieści postanowiłam sama przeżyć taką przygodę. Początkowo starałam się o wyjazd do Holandii, do Wageningen. … Zobacz więcej »

Studiuj w Rzymie lub Mediolanie na polskiej uczelni prawniczej!

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z siedzibą w Warszawie proponuje podjęcie studiów niestacjonarnych w Rzymie na kierunkach prawo (magisterskie) i administracja europejska (licencjat), a w Mediolanie administracje europejską.Wielu mieszkających we Włoszech Polaków, zwłaszcza wśród niedawno przybyłych przyjechało tu zaraz po maturze lub przerywając studia. … Zobacz więcej »

System edukacji we Włoszech

Oprócz szkół publicznych, finansowanych przez państwo, młodzież może uczęszczać do szkół prywatnych. We Włoszech istnieje dobrze rozwinięta sieć szkolnictwa prywatnego. Przedszkola finansowane są przez władze lokalne. Językiem urzędowym w placówkach szkolnych jest język włoski.Przedszkole (scuola dell`infanzia) – jest nieobowiązkowe, uczęszczają do niego dzieci w wieku … Zobacz więcej »