Studiuj w Rzymie lub Mediolanie na polskiej uczelni prawniczej!

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z siedzibą w Warszawie proponuje podjęcie studiów niestacjonarnych w Rzymie na kierunkach prawo (magisterskie) i administracja europejska (licencjat), a w Mediolanie administracje europejską.
Wielu mieszkających we Włoszech Polaków, zwłaszcza wśród niedawno przybyłych przyjechało tu zaraz po maturze lub przerywając studia. Wielu z nich odczuwa dyskomfort spowodowany świadomością małych szans awansu społecznego w państwach, w których pracują. W poczuciu tymczasowości rodzi się pytanie „Co dalej?”.

Duża liczba Polaków chciałaby wrócić do kraju po kilku latach pracy zagranicą. Nie mają oni jednak często pomysłu na swoją ścieżkę kariery, jaką mogliby poruszać się na polskim rynku pracy. Ci, którzy zastanawiali się nad kontynuowaniem nauki, a z różnych względów nie chcą podejmować jej na zagranicznych uczelniach, być może zainteresują się propozycją Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Uczelnia działająca w Warszawie od 1997 roku, z powodzeniem prowadzi od 2006 roku „polonijne” studia w Brukseli, Londynie, Berlinie a od roku 2008 studiować można już w 13 miastach Europy. Mianowicie w Dublinie, Hadze, Manchesterze, Oslo, Atenach, Sztokholmie, Glasgow i Paryżu. Studia realizowane są w trybie trzydniowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela) raz w miesiącu. Zajęcia odbywają się w systemie ciągłym, bez przerw wakacyjnych i semestralnych, co pozwala na realizowanie programu studiów w krótszym czasie. Więc uzystkanie tytułu mgr. trwa około 3 lat i 6 miesięcy. Dzięki takiemu systemowi oszczędza się czas i pieniądze!

Nauka na magisterskich studiach prawniczych trwa dziesięć 4-miesięcznych semestrów, natomiast na studiach licencjackich 6 semestrów.Uzyskany tytuł magistra prawa lub licencjata administracji europejskiej są równoważne z dyplomami uzyskanymi po ukończeniu studiów niestacjonarnych w Polsce.

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedyna polska uczelnia za granicą umożliwia także podjęcie studiów równolegle na dwóch kierunkach: Prawo i Administracja Europejska. Okres nauki wydłuża się wtedy o dwa semestry, ale po ukończeniu studiów osoby uzyskują licencjat z administracji oraz tytuł magistra prawa. Czesne w tym wypadku jest płatne tylko za jeden kierunek, studenci mają więc możliwość nauki na dwóch kierunkach za jedno czesne.

Zajęcia odbywają się w samym centrum Rzymu, a niedługo także w Mediolanie. Istnieje również możliwość zamówienia podręczników. W przypadku wcześniejszego powrotu do Polski, możliwe jest kontynuowanie nauki w kraju. Rozpoczęcie roku akademickiego w Rzymie miało miejsce w grudniu 2008, jednakże można się jeszcze dopisać. Rozpoczeliśmy także rekrutacje na kierunku administracja europejska w Mediolanie.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer do przedstawiciela EWSPA w Rzymie Pani Kornelii Kruk – tel. (0039) 340 86 56 739 albo pisząc na adres email: [email protected].
Wszelkie informacje można także znaleźć na stronie internetowej www.studiapolonijne.pl.

Dzięki taniejącej złotówce zarabiamy więcej

Pizza alla marinara