,

Weekend w Rzymie – Co warto zobaczyć?

przez bedy

Rzym to miasto odwiedzane przez rzesze turystów. Warto odwiedzić to miejsce w trakcie swojego pobytu we Włoszech, aby zobaczyć tzw. stolicę świata pełną zabytków o dużym znaczeniu historycznym. Mamy dla Ciebie plan, który z powodzeniem możesz zrealizować w trakcie pojedynczego weekendu. Pamiętaj, aby wcześniej kupić bilety.

Jak się poruszać po Rzymie?

Poruszanie się po współczesnym Rzymie najsprawniej odbywa się przez Metro. Stacje są tak ułożone, aby dało dotrzeć się wszędzie bez potrzeby przesiadania się i szukania dodatkowych środków transportu do przesiadki. Bilety dostępne są w kioskach i na cały weekend w Rzymie dla jednej osoby wystarczy dwudniowy bilet za €12,50 – w cenę wliczona jest podróż autobusem i pociągiem.

Zwykle jako turyści zaczynamy od wioski Kempingowej Fabulous lub I Pini Family Park.

Na kempingu Fabulous obecny jest autobus, który kursuje co 30 minut. Aby otrzymać mapę ze szczegółowymi informacjami, jak poruszać się po Rzymie, wystarczy zapytać o to w recepcji.

Na kempingu I Pini Family Park obowiązuje transport do Rzymu przy co najmniej 15 chętnych osobach. Cena za bilet wynosi 8€.

Znajdując się w miejscowości Fiano Romano w odległości 3 km od wioski kempingowej, można dostać się do Rzymu podróżując autobusem miejskim.

Pamiętaj, aby wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje i kupić bilety przez Internet. Jest to niezmiernie ważne, a to dlatego, że przeciętna osoba kupująca bilety przez Internet oszczędza średnio 5 godzin w trakcie swojego pobytu.

Koloseum

Najciekawsze zabytki

Weekendowa wycieczka po Rzymie to szansa na odkrycie najważniejszych atrakcji miasta z przewodnikiem i kierowcą, w tym Koloseum, Fontanny di Trevi, Panteonu i podobnych.

Wycieczkę po Rzymie można rozpocząć od Wzgórza Kapitolińskiego, skąd za darmo zobaczymy Forum Romanum i będziemy mieli okazję przejść się do jednego z kapitolińskich muzeów archeologicznych.

Kiedy nasze zmysły są już rozgrzane, a my jesteśmy gotowi na najlepsze, przychodzi czas na danie główne każdej podróży do Rzymu. W drugiej fazie możemy dać się zaskoczyć Koloseum w Rzymie, które koniecznie trzeba zobaczyć od wewnątrz. To niezapomniany widok, na który już wcześniej warto się przygotować kupując bilet wczesnego wstępu przez Internet, dzięki czemu unikniemy długich kolejek.

Rzym to miejsce, które znacząco rozwinęło się w okresie baroku. Przyjeżdżając do tego słynnego miejsca, warto zobaczyć charakterystyczne rzeźby i dzieła tego okresu. Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza Navona i Schody Hiszpańskie to te pozycje, które musimy mieć na swojej liście. Są to zabytki na tyle fascynujące, że nawet w środku nocy trudno zrobić zdjęcie, na którym nie będzie widoczna grupa turystów.

Stolica świata nie poprzestaje szokować. Weekendową wycieczkę warto zwieńczyć wisienką na torcie w postaci najstarszego i największego cyrku, jaki kiedykolwiek powstał w Starożytnym Rzymie. Circus Maximus mieszczący do 250 tys. osób na widowni pokaże nam przestrzeń, w której organizowano wyścigi rydwanów, walki dzikich zwierząt, pozorowane bitwy morskie i zawody lekkoatletyczne. Przy okazji warto zobaczyć Termy Karakalli od strony Południa, aby poznać rytuały i sposoby spędzania czasu przez Starożytnych Rzymian.

Fontannaditrevi

Kiedy najlepiej odwiedzić Rzym?

Najlepszy moment, aby wybrać się do Rzymu jest na ogół w okresie od października do kwietnia, ponieważ wtedy ceny są najniższe, ale musimy pamiętać, że wtedy temperatury mogą oscylować w okolicach zera. Wychodząc z założenia, że chcemy uniknąć tłumów, ale jednocześnie chcemy zapewnić sobie cieplejszą pogodę, powinniśmy wybierać się do stolicy Włoch w maju lub we wrześniu. Ciepły płaszcz przyda się, tak jak w innych zakątkach Europy, w miesiącach listopad – marzec. I to wtedy będziemy mieć najwięcej przestrzeni dla siebie. Decyzja ostatecznie zależy od osobistych preferencji.

Poprzedni

Wakacje w Chorwacji – obostrzenia covidowe i ubezpieczenie turystyczne

Chcesz zostać tłumaczem włoskiego? Sprawdź, co się liczy!

Następny

Dodaj komentarz