,

Wyjazd całą paczką? Wybierzcie namiot 4-osobowy

przez bedy
Niewątpliwą zaletą wyjazdu grupą jest możliwość rozłożenia kosztów i podziału obowiązków związanych z organizacją wyprawy. Jeśli podróżujemy autem jednego z uczestników, koszt przejazdu możemy podzielić na wszystkich. Każdy uczestnik wyjazdu może przyjąć inną część organizacji. Przykładowo jedna osoba zajmuje się transportem, druga planem wycieczki, a pozostałe są odpowiedzialne za sprzęt i jedzenie. Kolejne plusy podróżowania w grupie to poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie jakichkolwiek problemów, będziemy mogli liczyć na pomoc. Wyprawa grupą pozwala wreszcie na wspólne spędzanie czasu. Kiedy podróżujemy z bliskimi, wielogodzinne wędrówki będą nam umilać rozmowy, a wolny czas możemy poświęcić na wspólne rozrywki. W grupie łatwiej jest też zorganizować nocleg. Nie musimy być odpowiedzialni za swój namiot, możemy zdecydować się na wspólne rozwiązanie, jakim jest namiot 4-osobowy. Duży namiot jest miejscem, w którym możemy wypocząć, spożyć posiłek, a także schronić się w czasie niesprzyjającej pogody.

Jaki namiot czteroosobowy wybrać?

Namioty 4-osobowe odpowiednie są zarówno dla paczki znajomych, jak i dla rodziny.

W zależności od typu podróży, do którego są przeznaczone, namioty 4-osobowe mogą mieć różne rozłożenie pomieszczeń. Najbardziej komfortowe warunki oferują namioty z oddzielnymi sypialniami. Jeśli wybieramy miejsce, w którym panują trudne warunki powinniśmy zdecydować się na wytrzymały namiot i pamiętać o tropiku. Jeśli warunki nie będą wymagające, możemy kierować się wielkością i podziałem pomieszczeń w namiocie.

Nowoczesne namioty nie są zwykle przeznaczone wyłącznie do spania. Posiadają one tak zwaną apsydę, czyli miejsce, w którym można w wygodny sposób sporządzić lub spożyć posiłek, spędzać czas wolny, a także przetrzymywać sprzęt turystyczny i pozostałe wyposażenie. Namioty 4-osobowe posiadają dodatkowe pomieszczenia i funkcje. Niektóre z nich mają doczepiana podłogę, w innych podłoże jest stałe. Dodatkowy pomieszczeniem może być przedsionek. Ważną cechą namiotu jest możliwość nałożenia tropiku. Wybierając namiot, warto zwrócić uwagę na masę i objętość po złożeniu, zwłaszcza jeśli przed rozłożeniem czeka nas długi marsz z namiotem na plecach.

Wskazówki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze namiotu 4-osobowego

Dzięki wytrzymałej strukturze i obszernemu wnętrzu, które jest podzielone na kilka pomieszczeń, wysokiej jakości namioty 4-osobowe mogą posłużyć nawet podczas wielodniowego wyjazdu. Przy wyborze namiotu warto wziąć pod uwagę sposób, w jaki będziemy namiot transportować. Jeśli będzie on doczepiony do plecaka, warto postawić na produkt o stosunkowo niewielkiej masie. Najlepszym rozwiązaniem na najbardziej wymagające warunki jest niezwykle wytrzymały namiot ekspedycyjny. Namioty 4-osobowe powinny posiadać otwory wentylacyjne, często są one także wyposażone w okna z możliwością zasłonięcia. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany namiot. Powinien on być wytrzymały, odporny na wilgoć i intensywne promieniowanie słoneczne, tak, aby w czasie deszczu nie przemakał, a podczas upału nie ulegał nagrzaniu.

Zalety nowoczesnych namiotów czteroosobowych

Rozbijanie namiotu ułatwia wykorzystana w nim konstrukcja Fast Pitch. Dzięki niej, można to zrobić w bardzo krótkim czasie. Zastosowanie technologii Real Dome sprawia, że namiot jest stabilny nawet podczas silnego wiatru. Ważnym elementem jest także tropik, czyli część okrywająca namiot, która ma za zadanie chronić go przed wilgocią i zapewnić ciepło wewnątrz. Przydatne będą rozmieszczone wewnątrz kieszenie i zaczepy, w których możemy przetrzymywać drobniejszy sprzęt. Namiot 4-osobowy to świetne rozwiązanie dla grupy osób, które kochają przygodę, a jednocześnie nie chcą podczas wyjazdu rezygnować z komfortu.

Poprzedni

Najpiękniejsze miasta Włoch, o których nie słyszałeś

Wakacje w Grecji – 3 najpiękniejsze greckie wyspy

Następny

Dodaj komentarz