,

Najpiękniejsze miasta Włoch, o których nie słyszałeś

przez bedy

Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów europejskich. Zazwyczaj za cel wycieczek wybieramy takie miasta jak Rzym, Florencja czy Wenecja, która są oblegane przez turystów o każdej porze roku. Jeśli jednak chcesz poznać prawdziwe piękno miasteczek Italii warto wybrać się do mniej tłumnych miejscowości.

Włochy mają wiele uroczych zakątków i miasteczek, dlatego warto zejść z popularnych turystycznie szlaków. By swobodnie zwiedzać włoskie miasta i miasteczka, bez konieczności korzystania z często spóźniającej się komunikacji warto wybrać się na taki wyjazd do Włoch własnym samochodem (więcej na ten temat znajdziesz na: https://kioskpolis.pl/autem-do-wloch-jedz-bezpiecznie-i-zgodnie-z-przepisami/) lub wypożyczyć je na miejscu.

Sirmione – forteca nad jeziorem Garda

Wzdłuż nadbrzeża jeziora del Garda rozmieszczone są niezwykle malownicze włoskie miasteczka. Między innymi Peschiera del Garda, Lazise czy Sirmione. Ta ostatnia usytuowana jest na cyplu wcinającym się wgłąb jeziora. Najstarsza część miasta usytuowana jest na samym jego końcu, otoczona jest średniowiecznym murem, a prowadzi do niej tylko jeden most. Za murami znajduje się średniowieczny zamek forteczny, który można zwiedzać. Warto również zobaczyć zabytkowe kościoły św. Pawła z Mavino oraz Palazzo Maria Callas. Malownicze kamieniczki, wąskie uliczki, urokliwe zaułki i widok na jezioro tworzą niezwykły klimat tego miejsca. Noc spędzisz w jednym z urokliwych hotelików na samej starówce lub większych kurortach z basenami, które usytuowane są poza murami.

Positano – z gór do morza

To miejscowość w regionie Kampania, usytuowana tarasowo na zboczach wzgórz schodzących wprost na nadmorski brzeg. Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu, miejscowość ta ma niezwykle malowniczy i romantyczny charakter. Tu życie toczy się spokojnie i bez pośpiechu. W wąskich uliczkach można znaleźć liczne knajpki ze świetną włoską kuchnią. Będąc tutaj koniecznie trzeba spróbować takich tradycyjnych dań jak: kalmary smażone z ziemniakami czyli totani e patate, gnochii sorrentina, czy też sery mozarella lub scamorza zapiekane w liściach drzewa cytrynowego. Czas można spędzać na plaży lub spacerując. Positano stanowi również doskonałą beza wypadową by zwiedzić znajdujący się w pobliżu wulkan Wezuwiusz, czy zniszczone przez jego erupcje Pompeje.

Chioggia – mała Wenecja

Nazywana jest „małą Wenecją”, ponieważ jej historyczna część położona w południowej części Laguny na wyspie Isola Cartieri jest poprzecinana licznymi kanałami. Będąc tam warto zwiedzić między innymi katedrę wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, bazylikę św. Jakuba Apostoła czy kościół św. Andrzeja. Ciekawą atrakcją stanowi również romańska wieża zegarowa z najstarszym zegarem na świecie. Miło będzie również się przejść główna ulicą Corso cel Popolo, z licznymi małymi sklepikami i restauracjami, w których warto spróbować dań ze świeżych ryb i owoców morza.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez kąpieli słonecznych i morskich, polecamy nadmorską część tej miejscowości – dzielnicę Sottomarina, która ma piękną szeroką plaże i liczne hotele.

Poprzedni

Tłumaczenia język włoski – słowa mają moc

Wyjazd całą paczką? Wybierzcie namiot 4-osobowy

Następny

Dodaj komentarz