,

Wakacje w Grecji – 3 najpiękniejsze greckie wyspy

przez bedy

Greckie wyspy cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. Wspaniała pogoda, niezapomniane widoki i przypominające raj na ziemi plaże to główne, ale nie jedyne atuty wyspiarskiej części Grecji. Do najpiękniejszych wysp zalicza się: Zakynthos. Kreta i Santorini.

Zakynthos – małe cudo

Dla osób, które nie wiedzą, dokąd wybrać się na wczasy, Grecja jest jednym z najlepszych kierunków. W szczególności część wyspiarska, ponieważ to idealne miejsca na spędzenie wspaniałych egzotycznych wakacji.

Zakynthos jest najmniejszą grecką wyspą, która można obejrzeć w całości podczas jednodniowej rowerowej przejażdżki. Najsłynniejszą atrakcją turystyczną jest tam wrak statku, który znajduje się w Zatoce Wraku, znanej jako  Navagio Beach. Można tam dotrzeć jedynie drogą morską, ale statek jest również doskonale widoczny ze szczytu znajdującego się nieopodal wzgórza. Zakynthos może pochwalić się niespotykaną nigdzie indziej krystalicznie przejrzystą wodą, której kolor ma wspaniały turkusowy odcień. Tamtejsze plaże wyglądają jak raj na ziemi.

Kreta – największa grecka wyspa

Kreta określana jest mianem kolebki europejskiej kultury. To z nią są związane legendy o królu Minosie, o zamkniętym w labiryncie Minotaurze oraz mit o Dedalu i Ikarze. Kreta była ważnym punktem na szlakach handlowych, z tego względu toczyły się o nią zażarte walki. Przechodziła z rąk do rąk, należała do Bizancjum, do Turcji, a nawet do przez jakiś czas była częścią Wenecji. Dzięki tak burzliwej historii na Krecie znajduje się mnóstwo wspaniałych i należących do różnych kultur budowli.

Chanii, to miejsce, w którym jest mnóstwo weneckich posiadłości. Koniecznie trzeba zobaczyć tam również żydowską dzielnicę Evraiki,  Topanas – dzielnicę turecką, ogrody miejskie i wykopaliska minojskie. Inne miejsca, które są szczególnie warte uwagi, to: Rethymno z piękną starówką i największe miasto na Krecie – Heraklion.

Santorini – najpiękniejsze miejsce na Ziemi

Santorini to wspaniała pokolorowana biało-niebieskimi domami wulkaniczna wyspa o niesamowicie pięknej przyrodzie. Jest jedną z najbardziej wysuniętych na południe dzięki, słynie z upałów, surowych ostrych klifów i czarno-czerwonych plaż. Według rankingu UNESCO Santorini jest najpiękniejszą wyspą na świecie. Koniecznie trzeba udać się do miasteczka Oia, które jest znacznie bardziej popularne niż stolica – Fira. Oia to idealne miejsce dla miłośników spektakularnych zachodów słońca oraz sztuki. Warto też wybrać się do słynącej z czarnej plaży Perissy, w której znajduje się również wyrastająca z morskich głębin skała Mavro Vouno.

Poprzedni

Wyjazd całą paczką? Wybierzcie namiot 4-osobowy

Wino Moscato

Następny

Dodaj komentarz