,

Rejs statkiem wycieczkowym dookoła Włoch

przez bedy

Imprezy turystyczne zakupione w biurach podróży kojarzą się z reguły ze stacjonarnym wypoczynkiem w Egipcie i Turcji lub wycieczkami objazdowymi po Włoszech. Rzadko kto dopuszcza do siebie możliwość innej formy wypoczynku. Egipt i inne kraje masowej turystki królują w świadomości potencjalnych klientów. A jednak w ofertach biur podróży coraz więcej miejsca poświęca się osobliwej formie wypoczynku: mianowicie rejsom wycieczkowym.

Tak zwany cruising to stosunkowo nowy sposób na spędzenie wakacji w basenie Morza Śródziemnego, łączy w sobie jednocześnie możliwość błogiego relaksu przwy basenie pokładowym, szeroko rozumianej rozrywki w postaci bogatych animacji, występów teatralnych i koncertów, z możliwością zwiedzania miast znajdujących się w planie rejsu i wreszcie luksusowego zakwaterowania nieodbiegającego standardem od najlepszych hoteli w Egipcie. Jednym słowem rejsy są przeznaczone dla każdego, zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i grup znajomych.

Jakiś czas temu wiedziony ciekawością i chęcią przeżycia przygody odbyłem taki rejs będący częścią moich włoskich wakacji. Rejs odbywał się prywatną linia oceaniczną MSC Cruises będącą częścią Mediterranean Shipping Company, która specjalizuje się głównie w przewozach cargo, jednak dostrzegając potencjał rejsów wycieczkowych po Włoszech, firma zmieniła nieco profil działalności i skierowała również swoją ofertę do klientów indywidualnych zapewniając im niesamowite warunki wypoczynku i podróży.

Początkowo, nieświadom do końca tego co mnie czeka byłem sceptycznie nastawiony do tego co zastanę na miejscu. Jednak rzeczywistość spełniła moje najśmielsze oczekiwania o wymarzonym rejsie. Elegancki statek z nowoczesnym designem, kabiny zewnętrzne z widokiem na morze, wysoki standard obsługi i niesamowicie bogate wyżywienie przywodzi na myśl wypoczynek w ekskluzywnym hotelu w Egipcie, w którym niczego nie brakuje.

Jednak rejsy mają pewną wartość dodaną. Wyposażenie statków jest niezwykle bogate, zapewniając swoim gościom infrastrukturę sportową i relaksacyjną na najwyższym poziomie: kasyna, dyskoteki, symulatory gier, kina, aquaparki, zabiegi pielęgnacyjne. To jednak tylko część oferty, która jest dostępna dla gości. Mogę zapewnić, że nikt nie będzie się nudził na pokładzie statku, a dla tych nastawionych na nieco spokojniejszy wypoczynek, przygotowane są specjalne strefy relaksu.

Ale oczywiście nie samym wypoczynkiem człowiek żyje. Statek co jakiś zatrzymuje się w portach znajdujących się w planie rejsu. Wtedy nadarza się świetna okazja aby zejść z pokładu statku i na własną rękę odkrywać uroki włoskich miast: Genui, Rzymu, Wenecji. Bardzo często daje się również zauważyć całe grupy znajomych podróżujących z rowerami, które później podczas postoju służą jako szybki i tani środek transportu wykorzystywany do eksploracji miast.

 

Co również istotne tego typu rejsy dostępne są w zasadzie na każdą kieszeń i nie powinny w znaczący sposób uszczuplić domowego budżetu. Tygodniowe rejsy po Włoszech ale również po całym basenie Morza Śródziemnego dostępne są już w cenach od 2000 PLN/os., co biorąc pod uwagę nowatorską jeszcze formę wypoczynku stanowi świetną alternatywę dla wakacji w Egipcie. Połączenie wielu aspektów i doznań w jednym pakiecie jest dużym przywilejem dostępnym dla każdego komu preferowany do tej pory jednorodny w formie wypoczynek w Egipcie nie gwarantował emocji i wrażeń jakich oczekiwał.

 

Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl

Poprzedni

Nielegalnie zamieszkiwana fabryka w Rzymie inspiracją dla artystów

Niskie zbiory oliwek we Włoszech skutkują podwyżkami cen

Następny

Dodaj komentarz