Oceny szkolne w internecie, sms za wagarowanie

przez redakcja

Rzym: Sygnał przychodzącego sms’a – największa zmora włoskich wagarowiczów? Dlaczego? Dlatego, że w projekcie ministerialnym znajduje się zapis o tym, że w Internecie znajdywać się będą oceny, a o nieobecności rodzice będą powiadamiani poprzez sms.
W czasie realnym będzie można przez Internet sprawdzać oceny swych pociech, ale również informacje na temat tego, że dziecko sprawdzian napisało najlepiej z klasy.
W niektórych szkołach taki projekt już się sprawdził, dlatego też szybko system ten stanie się dostępny dla wszystkich.

Minister administracji publicznej Renato Brunetta zapowiada, że przeciągu roku większa cześć rodzin włoskich będzie mogła otrzymywać wiadomości poprzez sms i korzystać z Internetu w celu sprawdzenia postępów swych pociech.

Przeciw tym pomysłom są sami zainteresowani uczniowie, którzy trafnie określają pomysł mianem „abstrakcyjnego” w stosunku do stanu, w jakim znajdują się włoskie szkoły.

Kościół, dziennikarstwo i Internet

Włochy: 60 tys. osób może stracić pracę w sektorze motoryzacyjnym