,

Świadome zakupy we Włoszech

przez bedy

Od jakiegoś czasu z inicjatywy włoskiego ministerstwa rolnictwa funkcjonuje system powiadamiania poprzez sms o cenach warzyw i owoców.
Nie od dziś wiadomym jest, że we Włoszech często ceny, z którymi się spotykamy są podwyższane przez niektórych przedsiębiorców. Zapobiec temu ma projekt informacyjny organizowany przez ministerstwo rolnictwa i organizacje konsumenckie.

Każdy kto będzie chciał sprawdzić czy cena, którą płaci za dany produkt jest „przystępna” może wysłać wiadomość sms na numer 47947, w której wystarczy wpisać nazwę produktu, po czym otrzymamy odpowiedź o średniej cenie detalicznej i hurtowej danego produktu z podziałem na region północnych, środkowych i południowych Włoch.

Na stronie internetowej projektu smsconsumatori.it, czytamy że „SMS konsumenci to innowacyjna usługa która informuje użytkownika o cenach podstawowych produktów agro-alimentari. Jest to inteligentny instrument robienia zakupów, który w czasie rzeczywistym informuje o cenach oryginalnych warzyw i owoców.„

SMS konsumenci jest systemem całkowicie darmowym, są jednak ograniczenia w ilości wysyłanych zapytań. W ciągu dnia można ich wykonać 5 natomiast w ciągu miesiąca 30 zapytań.

Na stronie internetowej natomiast cały czas aktualizowane są ceny podstawowych produktów spożywczych.

Poprzedni

Prezydent Paterno w majtkach na znak prostestu

Obudziła się pełna kleszczy

Następny

Dodaj komentarz