,

Wczasy we Włoszech, udane wakacje na Sycylii

przez bedy

Poszukujesz wakacji, bądź nie wiesz gdzie się jeszcze wybrać ? – Włochy to cudowne miejsce na zapełnienie Twojego urlopu. Cudowne morze oraz piękne otoczenie, zadbane miasta oraz co najważniejsze pyszne jedzenie, a co więcej wiele atrakcji i zabytków.

Wakacje to idealny moment na odpoczynek oraz uwolnienie swoich myśli od codziennej pracy oraz obowiązków. Urlop wakacyjny powinniśmy wykorzystać w pełni ponieważ zdarza się raz w roku, porządne wakacje w komfortowym miejscy pozwolą nam naładować baterie do dalszych zmagań w pracy i codziennych zmagań.

Są różne formy, aby dobrze się bawić na swoim urlopie. Wiele osób przyjeżdża pół Europy, aby zatrzymać się na Sycyli. Na miejscu możemy skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. Takie jak :

Wyspy Liparyjskie – rejs statkiem do wysp wulkanicznych.
Palermo i Cafalu – zwiedzanie stolicy Sycylii, oraz jednocześnie zwiedzanie największych włoskich portów.
Tindari – urocze miasteczko, znane jest z pięknego sanktuarium Czarnej Madonny
Etna i Taormina – jedno z najbardziej charakterystycznych i ważnych miejsc które musisz zwiedzić będąc we Włoszech. Etna jest to największy aktywny wulkan w Europie. Jeśli chodzi o Taormina to miasteczko w płónocno-wschodniej Sycylij – zane jest z najpiękniejszego zakątka na wyspie.
Caltagirone to misto położone na trzech górach, wpisane jest do światowego dziedzictwa UNESCO, słynne z produkcji ceramiki.
Rejs na Maltę – przejazd autokarem do portu w Pozzalo, stamtąd 1,5 rejs do La Valetty. Póżniej spacerujemy do centrum wyspy – Mdlinie.

Mieszkając w Polsce oraz mając chęć spędzić wczasy na sycyli nie musimy dojeżdżać we własnym zakresie, są  biura turystyczne które kompleksowo zajmują się organizacją wycieczek właśnie do Włoch. Można skorzystać z ofert, co wyjdzie nas taniej oraz zwiedzimy więcej miejsc które warto odwiedzić. Są różne możliwości, aby dostać się do Włoch samolotem bądź autokarem. Z własnych doświadczeń zawsze wybierałempodróż autokarem, jest na pewno mniej komfortowo niż podróż samolotem, lecz podczas drogi do różnych miejsc w europie więcej jesteśmy wstanie zobaczyć. Piękne widoki pokazują się bardzo często za szybą transportu drogowego, oraz żeby nie było nudno integracja z innymi uczestnikami wycieczki.

Poprzedni

Sycylia

Ciekawostki na temat pizzy, które warto znać!

Następny

Dodaj komentarz