,

Włochy idealna destynacja na czarter jachtu z rodziną

przez bedy

Słoneczna pogoda, uśmiechnięci ludzie i ciepłe Morze Śródziemne, po którym żeglujemy z rodziną… Czy można chcieć czegoś więcej od życia? Rejsy jachtami to prawdziwy hit w branży turystycznej. Dotychczas były one kojarzone raczej z wypadami ze znajomymi, jednak ostatnio na popularności zyskują także rejsy rodzinne. Nie tylko zapewniają całą masę niezwykłych wspomnień, ale pozwalają również odpocząć od codziennych obowiązków.

Pozostaje tylko pytanie, jaki kierunek wyprawy wybrać? Jeśli chodzi o jachty, zwykle mówi się o dwóch opcjach. Grecja i Chorwacja to zdecydowanie najpopularniejsze miejsca do tego typu wypoczynku. Jednak ostatnio coraz częściej mówi się także o… Włoszech!

Włoska przygoda

Położony na Półwyspie Apenińskim kraj od zawsze był popularny wśród turystów. Ciepła, śródziemnomorska pogoda, znana na całym świecie pyszna kuchnia, mnóstwo zabytków i wielowiekowa kultura. To wszystko sprawia, że na Włoszech trudno się zawieść i to niezależnie od preferowanego sposobu spełniania wolnego czasu. Gdy mowa o rejsie, zachowujemy te wszystkie zalety i dorzucamy obfitą garść innych. Najwięcej z nich dostarcza samo morze. Ciepłe i ułożone gwarantuje niezapomniane przeżycia dla całej rodziny.

Wielkim plusem włoskiego żeglowania jest też ilość atrakcji, jaka czeka na nas po zejściu na ląd. Zwłaszcza doznania kulinarne, których doświadczyć można tam na każdym kroku. Czy jest jakieś lepsze miejsce, w którym można zajadać się pizzą i makaronem niż miejsce, gdzie te przysmaki powstały? We Włoszech w każdym porcie i w każdej, nawet najmniejszej miejscowości czekają na nas potrawy o trudnym do osiągnięcia w Polsce smaku. Wiąże się to z niesamowicie słonecznym klimatem, gdzie pomidory przez długie miesiące kąpią się w słońcu, dzięki czemu nabierają smaku i koloru. Czarter jachtów Włochy daje szansę nie tylko zobaczyć, ale i posmakować tych warzyw.

Odważ się wypłynąć

Wiele rodzin wacha się, czy poradzą sobie na morzu. Całkowicie niesłusznie! We Włoszech, tak jak i w każdym innym kraju możemy wyczarterować jacht ze skiperem, który pomoże nam w manewrowaniu i obsłudze instrumentów pokładowych. Dzięki temu nawet najmniej doświadczona załoga będzie mogła cieszyć się rejsem.

Najważniejsze to przełamać strach i niepewność. Warto spróbować czegoś nowego zamiast odwiedzać kolejny nudny hotel z basenem. Wypłyńcie! Morze Śródziemnomorskie czeka!

Poprzedni

Najpiękniejsze wioski we Włoszech

Najpiękniejsze miasta do odwiedzenia na Sycylii

Następny

1 komentarz do wpisu “Włochy idealna destynacja na czarter jachtu z rodziną”

Dodaj komentarz