,

Włoski sposób na stres? Folia bąbelkowa na przystankach

przez Patrycja Kaminska

Na przystankach w Mediolanie umieszczono folię bąbelkową dla czekających pasażerów. Ma to być antidotum na życie w pośpiechu i stres, z jakim borykają się mieszkańcy tego dużego miasta. Wynalazek ten to pomysł artysty Fra.Biancoshock.

Autorem niecodziennego pomysłu na stres jest artysta znany pod pseudonimem Fra.Biancoshock. Jego zdaniem strzelanie z folii bąbelkowej pomoże mieszkańcom Mediolanu rozładować stres i zapomnieć na chwilę o problemach podczas tak rutynowej czynności jak czekanie na autobus. Na kawałkach folii artysta umieścił informację o jej przeznaczeniu: „Antystres za darmo”.

 

Arkusze folii zostały umieszczone na niektórych przystankach w Mediolanie i dostępne są w trzech rozmiarach. Podróżni, którzy mają czekać na autobus około 3 minuty, mogą skorzystać z najmniejszego kawałka folii. Natomiast większe arkusze przeznaczone są dla osób, które muszą czekać na przystanku dłużej.

 

Artysta postanowił także zaobserwować reakcję ludzi na ten wynalazek. Jak się okazuje, pomysł na antystres przypadł Mediolańczykom do gustu i, pomimo początkowego zdziwienia, z zapałem oddają się strzelaniu z folii bąbelkowej.

Poprzedni

Włochy: opony zimowe czy łańcuchy na koła

Dzień Kota i Święto Makaronu, czyli najdziwniejsze włoskie święta

Następny

Dodaj komentarz