,

Costiera Amalfitana najniższym kosztem

przez Hanna Szendzielorz

Jak można spędzić weekend na przepięknym wybrzeżu Amalfi nie wydając na niego fortuny ? Czy to naprawdę jest możliwe ? Tak, w tym artykule znajdziesz 3 rady jak nie wydać dużo pieniędzy i świetnie się bawić, pysznie jeść i wygodnie spać.

Gdzie spać ?

 

Zwiedzając przepiękne wybrzeże Amalfi, zostawcie w spokoju hotele i „alberghi”, natomiast poszukajcie raczej B&B lub „affittacamere”. Dzięki temu zaoszczędzicie dużo pieniędzy na zakwaterowaniu, które nie jest chyba najważniejszym celem zwiedzając Amalfi. Prawdopodobnie całe dnie będziecie spędzać na zwiedzaniu, rozrywce i innych atrakcjach, więc pokój wam się przyda jedynie do spania. Szkoda tracić czasu na przesiadywanie w nim, kiedy tyle ciekawych rzeczy wokół do obejrzenia.

 

Gdzie jeść ?

 

We wszystkich miejscowościach turystycznych takich jak Amalfi, Maiori, Positano itd. można się najeść jedynie wchodząc tam z pełnym pieniędzy portfelem, przede wszystkim kiedy nadchodzi szczyt sezonu. Nie rezygnując z pysznych potraw ze świeżych ryb, ani nie wydając majątku, polecam poszukanie w mniej znanych miejscowościach typowych ”pescheria” w których odnajdziemy równie pyszne i świeżo usmażone ryby. Jeśli jednak jesteście pasjonatami pizzy, polecam znalezienie pizzerii w której można wziąć pizzę na wynos i rozkoszować się jej smakiem na plaży, czy też na pobliskim murku. Będziecie mogli jedząc równocześnie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, które oferuje to fantastyczne miejsce.

 

Gdzie się bawić ?

 

Na wybrzeżu Amalfi znajduje się wiele lokali, pubów i dyskotek nad samym morzem. Wszystkie oferują niezapomnianą rozrywkę, jednakże wejście do nich nie zawsze jest tanie. W związku z czym polecam zawiązać przyjaźnie na plaży, czy ulicy i spróbować wpisać się na listę do klubu, dzięki czemu mniej się płaci za wstęp, czy też liczyć na kobiecy urok, który może zdziałać cuda.

 

Mam nadzieję, że przydatne Wam będą te rady i będziecie mieli okazję spędzić tanio i przyjemnie weekend nad wybrzeżem Amalfi.

Poprzedni

15 tysięcy cudzoziemców zaginionych we Włoszech

Malavita. Ballada o mafii.

Następny

Dodaj komentarz