Jadąc na wakacje nie zapomnij o Paszporcie bezpiecznej miłości

przez Nasz Swiat

Do 21 sierpnia trwać będzie kampania informacyjna „Sesso in vacanza” zorganizowana przez włoskich ginekologów z Società Italiana di Ginecologia e Ostetricia (SIGO) i pod patronatem Ministerstwa ds. Młodzieży.

Rzym – Każdego roku we wrześniu gabinety ginekologów wypełniają się: choroby przenoszone drogą płciową i niechciane ciąże to najczęstsze powody wizyt. Nic dziwnego, Włosi są „leniwi” jeśli chodzi o antykoncepcję, a najpopularniejszą metodą zapobiegania niechcianej ciąży jest stosunek przerywany. Metoda ta jest wybierana przez 30% osób, również w przypadkach stosunków okazjonalnych. Na Półwyspie Apenińskim liczba Włoszek, które decydują się na używanie tabletki antykoncepcyjnej jest na takim samym poziomie, jak w 1999 roku. W porównaniu, zauważają lekarze SIGO, w Tajlandii tylko w ostatnich 5 latach liczba ta wzrosła o 29%, a w Maroko o 36%. W związku z tym ginekolodzy włoscy zdecydowali się na zorganizowanie letniej kampanii „Travelsex”.
Każdy, kto weźmie udział w kampanii i wykaże podstawową wiedzę na temat antykoncepcji, otrzyma Paszport bezpiecznej miłości (Passaporto dell’amore sicuro), broszurę potwierdzającą wiedzę w zakresie antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego.
Projekt obejmie 10 miast, gdzie zorganizowanych zostanie wiele inicjatyw, mających na celu wyjaśnienie świadomego i odpowiedzialnego życia seksualnego. W innych 20 miastach będą rozprowadzane materiały informacyjne.
„Z ogromnym zadowoleniem przyjmuję tę inicjatywę – powiedziała minister Giorgia Meloni – konieczne jest uświadomienie młodym ludziom na jakie ryzyko się narażają. Wychowanie seksualne naszych dzieci jest inwestycją w przyszłość naszej społeczności”. Oprócz uczestnictwa w wielu inicjatywach, do projektu można przystąpić także on-line na stronie www.sceglitu.it, gdzie znajdują się różnego rodzaju gry interaktywne, quizy i materiały informacyjne.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat antykoncepcji, we włoskich księgarniach znajduje się poradnik „Travelsex” (Giunti editore), w którym można dowiedzieć się co zrobić i jak się zachować, by ustrzec się przed problemami natury seksualnej podczas wakacji.

Poprzedni

Internet na plaży

Umarł Roberto Rosato

Następny

Dodaj komentarz