,

Jak dojechać z lotniska Turyn Caselle do centrum Turynu?

przez bedy

Międzynarodowy port lotniczy Sandro Petiniego w Turynie usytuowany jest na północ od Turynu. Lotnisko zostało założone już w 1953 roku. Z biegiem lat jego struktura była ulepszana. W 2005 roku doszło do powiększenia portu i unowocześnienia, w celu przygotowania go do XX zimowej Olimpiady w Turynie.

Lotnisko Caselle

Lotnisko Caselle, bo tak też potocznie zwie się ten port lotniczy, obsługuje około 30 linii lotniczych z całego świata, w tym popularne w Polsce Easyjet czy Ryanair.

Połączenia z lotniska Turyn Caselle do centrum Turynu

Pociąg

Pomiędzy lotniskiem a dworcem głównym w Turynie istnieje połączenie szynowe co 30 minut, zaczynając od godziny 6:45 a kończąc na godzinie 21:19. Jeżeli podróżujemy od dworca do portu wtedy kursy zaczynają się już o godzinie 5:13 i trwają do 19:43. Czas podróży wynosi 19 minut. Bilet kosztuje średnio 3 euro, całodniowy natomiast 5,5 euro.

Strona internetowa firmy GTT, oferującej połączenia kolejowe
www.gtt.to.it

Autobus

Istnieje możliwość transportu autobusowego z lotniska do centrum miasta. Czas podróży wynosi średnio 40 minut, a koszt biletu to 5 euro. Autobus kursuje średnio co 30 – 45 minut, zaczynając swój bieg o godzinie 5:15 a kończąc o 22:30.

Taxi

Na lotnisku kierując się na lewo do wyjścia z terminalu przylotów znajduje się postój taksówek. Czas przejazdu do centrum miasta wyniesie 30 minut, a koszt 30 – 40 euro.
Na lotnisku istnieje konsorcjum taksówkarzy lotniska (Consorzio Taxisti Aeroporto), które oferuje możliwość skorzystania nawet z limuzyny. Serwis dostępny 24 godziny na dobę.

Consorzio Taxisti Aeroporto
www.ctataxi.it

Auto

Podróżujących autem informujemy, że przy lotnisku w Turynie istnieje sieć autostrad łączących najważniejsze miasta regionu Piemonte, również północnych Włoch, i południowej Francji.

Strona internetowa portu lotniczego w Turynie

Jak dojechać do Turynu, dowiedz się więcej

Poprzedni

Jak dojechać z lotniska Rzym Fiumicino do centrum Rzymu?

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum Rzymu?

Następny

Dodaj komentarz