,

Lotnisko w Mediolanie Malpensa – jak dojechać do centrum

przez bedy

Port lotniczy Mediolan – Malpensa obok Fiumicino jest jednym z najważniejszych portów lotniczych we Włoszech. To główny port lotnisko na północy Włoch które mieści się 50 kilometrów od centrum miasta.

Port lotniczy Mediolan – Malpensa

Ilość pasażerów odprawianych rocznie wynosi prawie 20 milionów, i klasyfikuje go pod tym względem na drugim miejscu po lotnisku w Rzymie. Port lotniczy posiada dwa terminale. Pierwszy przeznaczony jest do lotów międzynarodowych, natomiast terminal drugi tylko i wyłącznie do lotów charterowych i low – cost. Aby móc przemieszczać się z jednego terminalu do drugiego wykorzystuje się szynobus „SAE” który funkcjonuje bezpłatnie 24 na dobę. Lotnisko Malpensa jest również połączone z drugim lotniskiem w Mediolanie o nazwie Linate.

Połączenia:

Pociąg

Między lotniskiem a centrum miasta istnieje połączenie kolejowe. Pierwszym połączeniem jest pociąg MALPENSA EXPRESS, który łączy port lotniczy z dworcem głównym Cadorna w Mediolanie. Czas połączenia wynosi 40 minut a pociąg kursuje co 30 minut. Koszt podróży to 11 euro – jeżeli zakupimy bilet w pociągu zapłacimy 13 euro. Za dzieci do 12 lat zapłacimy 5,5 euro.

Strona internetowa MALPENSA EXPRESS
www.ferrovienord.it/webmxp/

Oprócz funkcjonowania MAPLENSA EXPRESS, można skorzystać z usług włoskich kolei. Żeby to uczynić należy z terminalu 1 lub 2 wziąć autobus i przemieścić się do stacji kolejowej Gallarate. Z tamtąd też kursują pociągi do centrum Mediolanu.

Strona internetowa włoskich kolei.
www.trenitalia.it

Autobus

Z lotniska w Mediolanie istnieją autobusowe połączenia do centrum miasta, lecz nie są one popularne.

Taxi

Tak jak z terminalu 1, tak i z 2 możemy skorzystać z usług taksówkarzy którzy zażyczą sobie około 70 euro za transport do centrum miasta.

Auto

Aby dotrzeć z lotniska do Mediolanu, potrzebne będzie skierowanie się na superstradę 336, wyjechać z niej w miejscowości Busto Arsizio i ostatecznie skierować się na autostradę A8.

Strona internetowa portu lotniczego w Mediolanie

Lotnisko w Neapolu – centrum miasta, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz