,

Kontrowersyjny wyrok sądu we Włoszech – opieka nad dzieckiem dla pary homoseksualnej

przez Patrycja Kaminska

Włoski sąd najwyższy odrzucił wszystkie wnioski ojca domagającego się odebrania opieki nad dzieckiem matce, która żyje w związku z inną kobietą. Sąd uznał, że mężczyzna kierował się wyłącznie uprzedzeniami i nie przedstawił żadnych zasadnych dowodów, jakoby wychowanie przez parę homoseksualną miało negatywny wpływ na rozwój dziecka.

Tak kontrowersyjny wyrok sądu wywołał liczne dyskusje i sprzeciw Kościoła oraz wielką radość wśród środowisk homoseksualnych we Włoszech. Krok ten został uznany za przełomowy w historii i traktuje się go jako zapowiedź przyzwolenia na sprawowanie opieki nad dziećmi przez pary homoseksualne.

 

Odwołanie do sądu najwyższego złożył imigrant muzułmanin z Brescii na północy Włoch. Nie zgadzał się on z decyzją sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad ich dzieckiem jego byłej konkubinie, będącej w związku z kobietą. Mężczyzna twierdził, że wychowywanie przez parę homoseksualną będzie miało negatywny wpływ na dziecko, jednak wszystkie jego argumenty sąd uznał za bezpodstawne.

Poprzedni

Pierwsza rocznica katastrofy statku Concordia

Na Monte Cassino powstanie Izba Pamięci II Korpusu

Następny

Dodaj komentarz