,

„Let’s pizza”

przez Patrycja Kaminska

Wszyscy znamy włoskie lody z automatu. Teraz czas na prawdziwą rewolucję – pierwszy automat do pizzy, który sam produkuje tę jedną z najbardziej znanych włoskich potraw.

Automat do pizzy nazywa się „Let’s pizza” i został wymyślony przez Włocha Claudio Torghele. Nie wszyscy jednak na tę wiadomość zareagowali pozytywnie. Stowarzyszenie włoskich piekarzy pizzy zapewniło, że nie jest zaniepokojone, bo jak stwierdziło: „to, co wychodzi z automatu, nie ma nic wspólnego z włoską pizzą”.

 

„Taka maszyna nadaje się do sieci fast food albo na rynek zagraniczny w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Indiach, ale ktoś, kto chce zjeść prawdziwą pizzę, musi iść do tradycyjnej pizzerii” – oświadczyli piekarze i dodali, ze nie boją się konkurencji maszyny.

Automaty do pizzy obecnie można spotkać już w całych Włoszech. Robi ona całą pizzę w trzy minuty, w ciągu których ma miejsce cały proces jej wytworzenia, począwszy od wyrobienia ciasta. Wszystko odbywa się na oczach klienta. Pizza z takiej maszyny kosztuje 3,5 euro, a więc około 2 euro mniej niż w pizzerii.

Poprzedni

Monti przedstawia plan rewolucji w branży hotelowej we Włoszech

Włosi popierają Obamę w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych

Następny

Dodaj komentarz