PODZIEL SIĘ
Wakacje z pokładu
5 (100%) 2 vote[s]

Popularność zagranicznych wakacji jest coraz bardziej zauważalna. Z drugiej strony coraz częściej lubimy spędzać czas atrakcyjnie, aktywnie lub też sięgać po ciekawe pomysły i możliwości. I jeżeli podróżujemy do Włoch, to już niekoniecznie chcemy spędzić czas na plażowaniu, a nowoczesne możliwości pozwalają nam zwiedzać różne miasta, poznawać ciekawe zakątki i rozkoszować się tym, co naturalne, piękne i zjawiskowe.

Czarter jachtów we Włoszech – jak to zrobić?

Popularność Włoch nie przemija, a miasta i miasteczka kuszą bogatą kulturą i historią, kuchnią i znanym na całym świecie stylem życia skrócony do dwóch słów „dolce vita”. Poza znanymi kurortami to właśnie w tym kraju prawdziwy raj znajdą właśnie żeglarze. Stąd prawdopodobnie moda na wynajmowanie jachtów we Włoszech i zwiedzanie urokliwego państwa w kolejnych portach, na rozległych akwenach. Z perspektywy jachtu zupełnie inaczej wyglądają krajobrazy, a przyroda zachwyca. Czarter jachtów https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-wlochy-d474.html to doskonała okazja, by poznać Włochy z zupełnie innej perspektywy, a warto pamiętać, że to właśnie tutaj znajduje się aż 51 obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Żeglować z pasją

Riwiera Włoska na zachodzie to cały szereg najpiękniejszych plaż i zatoczek, które są idealnym miejscem, by stanąć na kotwicy i czerpać z piękna natury. Poza tym na zachód od Półwyspu Apenińskiego znajdziemy szereg urokliwych wysp, a rewelacyjny klimat i doskonałe warunki do żeglowania sprawiają, że jest to fantastyczny akwen do wodnych wycieczek. Szereg mniejszych i większych portów szczególnie w północnych regionach zachęca do korzystania z infrastruktury oraz zwiedzania miast i miasteczek z unikalnym klimatem. Najpopularniejsze regiony czarterowe znajdują się na zachodnim wybrzeżu – czyli w Ligurii, Toskanii, Elbie, Zatoce Neapolitańskiej, Capri, Sardynii i Sycylii. Tam też są najlepsze warunki do żeglowania oraz takie atrakcje jak Park Narodowy Gargano i Zatoka Wenecka.

Każdy region jest bogaty w cały szereg atrakcji, więc na jachcie z pewnością nie będziemy się nudzić. To rewelacyjny pomysł na oryginalny urlop. Poza tym warto pamiętać, że w tutejszych wodach nie ma żadnych istotnych pływów, a wiatr przeważnie wieje z północnego-zachodu, czyli jest niezwykle przyjazny nawet mniej doświadczonym żeglarzom. Ten klimat również świetnie łagodzi wysokie temperatury.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here