,

Wakacje z pokładu

przez bedy

Popularność zagranicznych wakacji jest coraz bardziej zauważalna. Z drugiej strony coraz częściej lubimy spędzać czas atrakcyjnie, aktywnie lub też sięgać po ciekawe pomysły i możliwości. I jeżeli podróżujemy do Włoch, to już niekoniecznie chcemy spędzić czas na plażowaniu, a nowoczesne możliwości pozwalają nam zwiedzać różne miasta, poznawać ciekawe zakątki i rozkoszować się tym, co naturalne, piękne i zjawiskowe.

Czarter jachtów we Włoszech – jak to zrobić?

Popularność Włoch nie przemija, a miasta i miasteczka kuszą bogatą kulturą i historią, kuchnią i znanym na całym świecie stylem życia skrócony do dwóch słów „dolce vita”. Poza znanymi kurortami to właśnie w tym kraju prawdziwy raj znajdą właśnie żeglarze. Stąd prawdopodobnie moda na wynajmowanie jachtów we Włoszech i zwiedzanie urokliwego państwa w kolejnych portach, na rozległych akwenach. Z perspektywy jachtu zupełnie inaczej wyglądają krajobrazy, a przyroda zachwyca. Czarter jachtów https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-wlochy-d474.html to doskonała okazja, by poznać Włochy z zupełnie innej perspektywy, a warto pamiętać, że to właśnie tutaj znajduje się aż 51 obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Żeglować z pasją

Riwiera Włoska na zachodzie to cały szereg najpiękniejszych plaż i zatoczek, które są idealnym miejscem, by stanąć na kotwicy i czerpać z piękna natury. Poza tym na zachód od Półwyspu Apenińskiego znajdziemy szereg urokliwych wysp, a rewelacyjny klimat i doskonałe warunki do żeglowania sprawiają, że jest to fantastyczny akwen do wodnych wycieczek. Szereg mniejszych i większych portów szczególnie w północnych regionach zachęca do korzystania z infrastruktury oraz zwiedzania miast i miasteczek z unikalnym klimatem. Najpopularniejsze regiony czarterowe znajdują się na zachodnim wybrzeżu – czyli w Ligurii, Toskanii, Elbie, Zatoce Neapolitańskiej, Capri, Sardynii i Sycylii. Tam też są najlepsze warunki do żeglowania oraz takie atrakcje jak Park Narodowy Gargano i Zatoka Wenecka.

Każdy region jest bogaty w cały szereg atrakcji, więc na jachcie z pewnością nie będziemy się nudzić. To rewelacyjny pomysł na oryginalny urlop. Poza tym warto pamiętać, że w tutejszych wodach nie ma żadnych istotnych pływów, a wiatr przeważnie wieje z północnego-zachodu, czyli jest niezwykle przyjazny nawet mniej doświadczonym żeglarzom. Ten klimat również świetnie łagodzi wysokie temperatury.

 

Poprzedni

Ciekawostki na temat pizzy, które warto znać!

Gdzie na wakacje do Włoch, TOP najciekawszych miejsc we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz