,

49% Włochów uważa, że spadła wiarygodność papieża Benedykta XVI

przez Patrycja Kaminska

Z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik „La Repubblica” wynika, że prawie połowa respondentów uważa, że w rezultacie skandalu z wyciekiem tajnych dokumentów z Watykanu i aresztowaniem papieskiego kamerdynera spadła wiarygodność Benedykta XVI.

49 procent Włochów, którzy wzięli udział w sondażu uważa, że bardzo lub znacząco spadła wiarygodność papieża w związku z aferą określaną jako Vatileaks i z zatrzymaniem w maju majordomusa Domu Papieskiego Paolo Gabriele pod zarzutem kradzieży tajnych listów i dokumentów.

 

Grupa tych ankietowanych składa się głównie z osób deklarujących się jako praktykujący katolicy. Natomiast odsetek takich odpowiedzi wzrasta do 62 procent wśród ludzi niewierzących. 34 procent odpowiedziało, że wiarygodność papieża spadła w niewielkim stopniu, zaś 17 procent, że w ogóle nie spadła. Wśród niewierzących 7 procent ankietowanych przyznało, że nie widzi wpływu skandalu z wyciekiem i publikacją tajnych dokumentów na wiarygodność zwierzchnika Kościoła katolickiego.

Poprzedni

Ośmiu anarchistów aresztowanych przez karabinierów

Protest młodych Włochów na ulicach w Rzymie

Następny

Dodaj komentarz