,

Inter idzie jak burza

przez A. M.

Po raz piąty z rzędu Inter Mediolan zdobył tytuł mistrza Włoch, wyprzedzając Romę i AC Milan. Mają Puchar, mają scudetto, czy teraz sięgną po zwycięstwo w Lidze Mistrzów?

Szansę na tytuł miały dwie drużyny – Inter i Roma. Jednak piłkarze Interu w dniu 65. urodzin Massimo Morattiego stanęli na wysokości zadania i sprawili swojemu prezesowi piękny prezent – osiemnasty w historii klubu tytuł mistrza Włoch.

Grający ze  Sieną Inter rozegrał w zasadzie słaby mecz, próby ataku były zadziwiająco nieskuteczne, dopiero w 57. minucie z podania Zanettiego 22. gola w tym sezonie strzelił Diego Milito. Jak sam powiedział po zakończeniu spotkania – to był najważniejszy gol w jego karierze. Mecz na miarę Scudetto Inter wygrał 1:0.

W tym czasie grająca z Chievo Roma, poczynała sobie o wiele skuteczniej i po golach Tottiego i De Rossiego w pierwszej połowie mogli czuć się mistrzami Włoch. Jednak mimo zwycięstwa 2:0 muszą zadowolić się drugim miejscem.

Choć piłkarze starają się skupić na czekającym ich 22 maja finale Ligi Mistrzów,  świętują zwycięstwo. Kibice świętują w wielu miastach, jednak najbardziej entuzjastycznie czczą zdobycie tytułu ci zgromadzeni na Piazza Duomo, z którego 17 minut po północy odjechał autokar z drużyną.