,

Berlusconi

przez Patrycja Kaminska

Były szef rządu Silvio Berlusconi oświadczył we wtorek w wywiadzie we włoskiej telewizji, że mając na względzie zjednoczenie centroprawicy, postanowił odstąpić od kandydowania w najbliższych wyborach. Berlusconi nie wykluczył też poparcia dla obecnego premiera Mario Montiego.

Deklaracja Berlusconiegonie została uznana za ostateczne stanowisko i jest – zdaniem komentatorów – jedynie propozycją, skierowaną do wszystkich sił centrum oraz prawicy, które – jak stwierdził były szef rządu- „reprezentują większość Włochów”.


Były premier powiedział, że obecnie priorytetem jest zjednoczenie wszystkich umiarkowanych sił we Włoszech, by nie dopuścić do przejęcia rządów przez lewicę. Apel o zjednoczenie Berlusconi skierował zarówno do swego byłego sojusznika, Ligi Północnej, jak i do Unii Centrum i nowego ruchu politycznego Italia Futura.


Berlusconi oznajmił w wywiadzie, że także on nie wyklucza poparcia dla Montiego jako lidera bloku umiarkowanych. Zapewnił, że gdyby taki blok powstał, to gotów jest wycofać się i zrezygnować z walki o stanowisko premiera.

Poprzedni

Francesco Totti publikuje nową książkę o Rzymie

Kapitan Concordii żąda powrotu do pracy

Następny

Dodaj komentarz