,

Budynek sądu w miejscowości Gela na Sycylii powstał bezprawnie

przez Patrycja Kaminska

Budynek sądu powstał nielegalnie. Sprawa wyszła na jaw dopiero w momencie próby przebudowy budowli.

Budynek sądu w miejscowości Gela na Sycylii powstał bezprawnie. Teren pod budowę został nabyty nielegalnie przez wymiar sprawiedliwości. Orzeczenie wydał tamtejszy sąd administracyjny.

 

Nadużycia związane z powstawaniem budynku wyszły na jaw dopiero niedawno, kiedy planowano rozbudowę budynku. Sąd administracyjny w odpowiedzi na skargi dawnych prawowitych właścicieli działki budowlanej dokładnie zbadał sprawę i ujawnił liczne nieprawidłowości.

 

Okazało się, że nie tylko zezwolono na budowę sądu bez zgody prawowitych właścicieli, ale też dokonano przymusowego wywłaszczenia. Byli właściciele nie otrzymali też z tego tytułu żadnego odszkodowania.

 

Do ujawnienia całej sprawy doszło przy okazji wyburzania stojącej obok sądu hurtowni warzyw i owoców, ponieważ podejrzewano, że powstała ona nielegalnie. Miejsce powstałe po wyburzeniu tego obiektu chciano przeznaczyć na powiększenie budynku sądu. Tymczasem okazało się, że podejrzenie o hurtownię było fałszywe, a nielegalnie powstał właśnie budynek sądu.

Poprzedni

Modena: eskorta dla młodego dziennikarza zastraszanego przez mafię

Strajki taksówkarzy we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz