,

Burmistrz Rzymu chce powołania komisji śledczej w sprawie śnieżyc

przez Patrycja Kaminska

Burmistrz Rzymu, Gianni Alemmano, ogłosił stan alarmowy z powodu całkowitego paraliżu miasta i namawiał mieszkańców do nie wychodzenia z domów, jeśli nie jest to konieczne, oraz do używania samochodów tylko z odpowiednimi oponami lub łańcuchami. Alemanno pragnie też znaleźć przyczynę nieprzygotowania stolicy na atak zimy i uważa, że prognozy pogody były błędne.

„Chcemy powołania komisji śledczej, ponieważ system przewidywania pogody szwankuje” – powiedział Gianni Alemmano, komentując niecodziennie warunki klimatyczne i śnieżyce jakie nawiedziły Rzym i które całkowicie sparaliżowały miasto. Burmistrz wypowiedział się na temat konieczności zbadania całej sprawy podczas porannego programu Omnibus na kanale La7.

 

„To co się stało w naszym mieście, z powodu ataku zimy i śniegu, jest spowodowane nieudolnością w przewidywaniu pogody” – komentuje Alemanno. Wspomniał też o „niewystarczających i błędnych danych” dotyczących prognoz pogody. Burmistrz zalecił obywatelom pozostanie w domach, jeśli to możliwe, oraz używanie aut wyposażonych w łańcuchy lub odpowiednie opony.

 

Na oskarżenia burmistrza natychmiast opowiedział Franco Gabrielli, szef Obrony Cywilnej, twierdząc, że uczyniono wszystko co możliwe, aby przeciwdziałać trudnym warunkom pogodowym.

Poprzedni

Sprzedawali wodę z kranu jako „cudowną wodę” z sanktuariów

Tragedia w Rzymie: ojciec wrzucił 16-miesięcznego syna do Tybru

Następny

Dodaj komentarz