Chorwacja i Włochy na jednym ubezpieczeniu turystycznym

Polacy coraz częściej decydują się na samodzielne wakacje. Nie biorą pod uwagę ofert z biur podróży. Nie ma w tym nic dziwnego, że turyści, którzy chcą wyjechać na „własną rękę”, planują swoją podróż na południe Europy, gdzie mogą dojechać w ciągu kilkunastu godzin. Wielu z nich decyduje się na odwiedzenie w trakcie jednej podróży nawet kilku państw. Co w takim razie z ubezpieczeniem turystycznym?

Zapewne odpowiedzialni podróżnicy będą zastanawiać się nad wykupieniem polisy podróżnej. Dobra wiadomość jest taka, że nie będą musieli martwić się o wykupienie dwóch polis, które działają w różnych państwach. Wystarczy jedno ubezpieczenie turystyczne w trakcie pobytu np. we Włoszech i Chorwacji.

Jedno ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji i Włoch? Czy to możliwe?

Tak! Chorwacja oraz Włochy należą do Unii Europejskiej i choć tylko Włochy są członkami strefy Schengen, to jednak na pobyt w tych dwóch państwach wystarczy ubezpieczenie w podróży. Ceny za leczenie lub hospitalizację w obu krajach są bardzo do siebie podobne, więc sumy ubezpieczeń nie muszą się od siebie różnić. Z tego powodu, że i Chorwacja, i Włochy leżą na tym samym kontynencie, nie musimy wykupować dwóch oddzielnych ubezpieczeń.

Co powinna zawierać polisa podróżna do Włoch i Chorwacji?

Musimy pamiętać o kilku ważnych usługach, które musimy poznać przed kupnem polisy. Warto przed wyborem ubezpieczenia zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby dokładnie wiedzieć, w jakich sytuacjach działa ochrona ubezpieczyciela i kiedy obowiązuje go wyłączenie odpowiedzialności.

Ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa oraz assistance

Ubezpieczyciel opłaci rachunki związane z kosztami leczenia, ratownictwa oraz assistance w sytuacji, gdy ubezpieczony, przebywając za granicami Polski musiał poddać się leczeniu w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Wyobraźmy sobie, że w trakcie wyjazdu mieliśmy wypadek. W konsekwencji, złamaliśmy nogę. Karetką przewieźli nas do szpitala, w którym spędziliśmy dwie noce. Za leczenie, ratownictwo oraz hospitalizację zostanie wystawiony rachunek. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne nie musimy martwić się o jego spłatę. Dzięki assistance będziemy mieli również opłacony transport medyczny do Polski, jeśli zajdzie taka konieczność.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Dzięki powyższej usłudze ochroną objęte zostanie nasze życie i zdrowie. W razie wypadku, w którym zginiemy lub doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci należne świadczenie pieniężne nam lub naszym najbliższym. W razie naszej śmierci najbliżsi otrzymają 100% sumy ubezpieczenia NNW.

Wróćmy do opisanego wcześniej złamania nogi. Uraz okazał się złamaniem otwartym kości udowej. Na pewno po przyjeździe do Polski będziemy potrzebowali rehabilitacji. Wynika z tego, że nie będziemy zdolni przez pewien czas do pracy. Dzięki NNW otrzymamy odszkodowanie o równowartości około 10% sumy ubezpieczenia za takie złamanie.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Przedmiotem ubezpieczenia jest nasza odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Jeśli wyrządzimy np. innemu turyście szkodę (zdrowotną lub rzeczową) oraz będziemy zgodnie z przepisami prawa kraju, w którym przebywamy, zobowiązani do wypłaty odszkodowania, ubezpieczyciel zajmie się tym zadośćuczynieniem.

Załóżmy, że to my jesteśmy winni opisanego wyżej wypadku. Wypożyczyliśmy rower i jechaliśmy wzdłuż Riwiery Makarskiej w Chorwacji. Wjechaliśmy z dużą prędkością w jednego z turystów. On również doznał uszczerbku na zdrowiu. Osoba poszkodowana może rościć o swoje prawa w sądzie. Ubezpieczyciel podejmie się zapłaty tego odszkodowania.

Rada: Jeśli zamierzamy uprawiać sport, nawet amatorsko, to również powinniśmy mieć wykupiony odpowiedni dodatek sportowy do naszego ubezpieczenia.

Gdzie mogę kupić ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji i Włoch?

Przez Internet znajdziemy w kilka minut odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do chorwacji na www.ubezpieczeniaonline.pl, które również będzie obowiązywać nas na terenie Włoch. W trakcie korzystania z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych zaznacz państwo, w którym masz zamiar dłużej przebywać – Chorwacja czy Włochy. W ten sposób na terenie obu krajów będziesz objęty pełnowartościową ochroną.

Wycieczka do Krakowa – co warto zobaczyć?

Fototapety z włoskimi uliczkami