,

Czym kuszą Włochy polskiego turystę?

przez bedy

Kraj ten przyciąga każdego roku masę wczasowiczów. Jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów krajem jest bez wątpienia słoneczna Italia. Włochy kuszą urlopowiczów zarówno wspaniałym położeniem jak i ogromną wręcz ilością interesujących zabytków kultury i sztuki.

Kraj ten przyciąga każdego roku masę wczasowiczów.

Jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów krajem jest bez wątpienia słoneczna Italia. Włochy kuszą urlopowiczów zarówno wspaniałym położeniem jak i ogromną wręcz ilością interesujących zabytków kultury i sztuki. Z tego właśnie powodu kraj ten jest wymarzonym wprost miejscem na spędzenie udanych wczasów, a pobyt tutaj z pewnością będzie niezapomniany i czule wspominany przez długie lata. Chcielibyśmy Państwu zatem przybliżyć piękne włoskie miasta, które są przez Polaków najczęściej wybierane jako cel podróży.

Miasto zakochanych, czyli Wenecja

Miejscowość ta zalicza się do najpiękniejszych miast w Europie, a znana jest na całym świecie. Główną jej atrakcją pozostaje jednak jej ciekawe, nietypowe położenie. Jest to bowiem miasto na wodzie, które przecina wiele kanałów. W związku z tym istnieje tutaj głównie komunikacja wodna, a turyści mają do wyboru przede wszystkim uwielbiane i popularne wśród Polaków gondole. Oprócz przepłynięcia przez wspaniały Kanał Grande, koniecznie muszą udać się Państwo do tutejszych zabytków. Warto zobaczyć m.in. Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów oraz Most Westchnień.

Stolica Włoch – Rzym

Podczas wczasów nie można ominąć także najważniejszego w zasadzie miasta, czyli Rzymu. Jest to największe miasto kraju, a co za tym idzie, najważniejszy ośrodek turystyczny. Polscy turyści podczas urlopu kierują swe kroki przede wszystkim do Koloseum, Panteonu, Forum Romanum, Bazyliki św. Piotra a także Kaplicy Sykstyńskiej.

Florencja – niezwykle atrakcyjne miasto

Polacy szczególnie chętnie rezerwują wczasy także we Florencji. Nic w tym dziwnego, bowiem właśnie tutaj można zobaczyć wiele wspaniałych zabytków i dzieł sztuki. Najważniejszym tutejszym zabytkiem jest katedra Santa Maria del Fiore. Oprócz tego warto zwrócić uwagę także na park Giardino di Boboli, plac Michała Anioła oraz kościoł Santa Maria Novella.

Od tych trzech miejsc warto rozpocząć zwiedzanie Włoch. Niezależnie od tego czy będzie to tydzień spędzony w Rzymie czy tylko weekend w Wenecji, warto zadbać o jakość pobytu i wybrać apartamenty, które sprawią, że po długim dniu zwiedzania, będą mogli Państwo odpocząć. Jeśli podóż zostanie przygotowana odpowiednio wcześniej, nie będzie ona też zbyt droga, ponieważ linie lotnicze kuszą licznymi promocjami. Wystarczy znaleźć lukę w kalendarzu zajęć i wyruszyć na podbój Italii!

Poprzedni

Pierre Cardin chce podarować Wenecji wieżę światła – Palais Lumi

Włochy: każdy grzybiarz musi mieć legitymację

Następny

Dodaj komentarz