,

Diabeł już nie ubiera się u Prady? Spadek zysków w Chinach i Europie

przez Monika Pietryga

Słynny włoski dom mody, produkujący luksusowe ubrania i dodatki, odnotował spadek zysków w 2014 roku. Powodem jest zmniejszona sprzedaż na obszarze Chin i Europy.

Zysk znanej na całym świecie, luksusowej marki Prada, która obejmuje też takie linie odzieżowe jak Miu Miu i Church’s, wyniósł w minionym roku 450,7 mln euro i spadł aż o 28 procent- poinformował rzecznik domu mody.

 

Jest to pierwszy poważny spadek przychodów, jaki firma odnotowała odkąd została wpisana na Giełdę Papierów Wartościowych w Hongkongu w 2011 roku.

 

Sprzedaż w Europie spadła o 1,1 procent w porównaniu do 2013 roku, a przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje się w zmniejszonym ruchu turystów oraz słabym popycie na luksusowe dobra na terenie Włoch.

 

Odczuwalny kryzys Prada odnotowała w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie sprzedaż spadła o 5,5 proc, głównie ze względu na słabe wyniki sprzedażowe, osiągnięte w Hongkongu i Makau.

 

Dobra luksusowe od Prady cieszą się natomiast coraz większym zainteresowaniem na rynku japońskim, gdzie sprzedaż podniosła się o 7,7 procent, a także na Bliskim Wschodzie, gdzie Prada zyskała o 9,9 procent więcej niż w roku ubiegłym.

 

Poprzedni

Alitalia: zasada dwóch pilotów w kokpicie

Młodzi Włosi bez pracy

Następny

Dodaj komentarz