,

Maker Faire czyli weekend wynalazków w Rzymie

przez Monika Pietryga

Uniwersytet Sapienza w Rzymie zmienił się w krainę wynalazków. Z okazji wystawy Maker Faire mury uniwersyteckie wypełniły nowoczesne technologie i osiągnięcia robotyki.

Słynny włoski Uniwersytet la Sapienza, pochodzący z 1303 roku, zmienił się w miasto przyszłości. Z okazji wystawy Maker Faire do Rzymu przyjechało około 700 wynalazków i najnowocześniejszych technologii cyfrowych.

 

Wśród wynalazków między innymi muzykalna sukienka oraz pierwszy „telefon” dla głucho-niewidomych, eksperymentalny system do zdalnej komunikacji za pośrednictwem dotykowego języka migowego.

 

Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zeszłym roku publiczność przekroczyła 90 tysięcy. Szacuje się, że w tym roku na Sapienzy pojawi się około 120 tysięcy osób.

 

Rektor Unwerstytetu Eugenio Gaudio na uroczystym otwarciu wystawy podkreślił, że motto Sapienzy „Il futuro è passato qui” tj. „Przyszłość jest tutaj przeszłością”, ma w tym dniu szczególny wymiar.

 

Niektórzy, przybyli tutaj dwa lata temu jako studenci, a dziś reprezentują własne firmy.” – dodał kurator wystawy Riccardo Luna.

 

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez Fondazione Nord Est, nowoczesne technologie cyfrowe przyczynią się do rozwoju produkcji i utworzenia około 39 tysięcy nowych miejsc pracy rocznie.

Poprzedni

Białe szaleństwo w Dolomitach, czyli jak wybrać ubezpieczenie na narty?

Gorące języki z jeszcze bardziej gorących krajów! Nie tylko Włoski!

Następny

Dodaj komentarz