,

Najzimniejsza od lat Wielkanoc we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

Tegoroczna Wielkanoc w niektórych regionach upłynęła pod znakiem śniegu i deszczu. W wielu miejscach był to zdecydowanie najzimniejszy Wielki Tydzień od wielu lat. W Abruzji, Umbrii i Toskanii spadł śnieg, jak również na południu kraju, m.in. w Kalabrii i na Wezuwiuszu.

Fala zimna i opady śniegu znów powróciły do środkowych Włoch. Zmiana temperatury była dość niespodziewana, zważając na wcześniejsze upały na początku wiosny. Opady śniegu zaskoczyły mieszkańców i turystów w Arezzo w Toskanii oraz w rejonie miasta L’Aquila w Abruzji i w Umbrii. Doszło do utrudnień w ruchu na drogach i stłuczek na śliskiej nawierzchni.

 

Prawie w całych Włoszech drugi dzień wieje silny, porywisty wiatr. Najtrudniejsza sytuacja panuje w rejonie Sycylii, gdzie anulowano połączenia promowe z okolicznymi mniejszymi wyspami. Duże straty wyrządzone przez wiatr zanotowano w Apulii.

 

Według meteorologów przyczyną nagłej zmianie pogody jest niż ze Skandynawii, który obecnie panuje w regionach południowych, ale niedługo ma przesunąć się na wschód, co pociągnie za sobą powrót dawnej sprzyjającej aury.

Poprzedni

Czekoladowe jajka

Pierwszy otwarty trening Włochów na Cracovii obejrzy 10 tysięcy widzów

Następny

Dodaj komentarz