,

Namibia – w poszukiwaniu niesamowitych doznań

przez bedy

Namibia (Republika Namibii) jest fascynującym państwem zlokalizowanym w południowo –zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Większość powierzchni kraju zajmuje rozległy wewnętrzny płaskowyż, którego najwyższym punktem jest szczyt Brandberg. Ciekawostką może być fakt, że na terenie masywu odkryto liczne malowidła naskalne Buszmenów – jednej z najstarszych ras na świecie.

„Kraj Kontrastów” – bo tak często mówi się o Namibii, magnetyzuje dziewiczym pięknem, a także dostarcza przybyszom wielu niecodziennych wrażeń. Charakterystycznym elementem krainy są olbrzymie, czerwone wydmy, wspaniale prezentujące się na tle błękitnego nieba. O atrakcjach, a także gościnności Namibii można mówić całymi godzinami, my jednak skupimy się na najważniejszych elementach kraju. Oto i one.  

  • Windhuk (stolica Namibii) – powitanie z Afryką

Windhuk stanowi pierwszy punkt na mapie zwiedzania Namibii – to właśnie w tej części kraju ląduje największa liczba turystów. Po krótkim powitaniu z Afryką rozpoczyna się jedna z najpiękniejszych przygód w życiu każdego podróżnika – przygoda z Namibią.

Zwiedzanie stolicy „Kraju Kontrastów”

Najważniejszymi punktami na trasie zwiedzania Windhuk będą m.in. Christuskirche (Kościół Chrystusa) – symbol niemieckiej architektury miasta z czasów kolonialnych, Tintenpalast – Pałac Atramentowy oraz Fontanna Meteorytu Gibeon.

  • Park Narodowy Namib-Naukluft – niecodzienna możliwość podziwiania najwyższych wydm świata

Nie od dzisiaj wiadomo, że Namibia słynie z obecności najwyższych wydm na świecie. Ciekawostką może być fakt, że wzniesienia mają wysokość ponad 275 m n. p. m – ciężko to sobie wyobrazić, to trzeba zobaczyć… A można je zdobyć? Zwieńczeniem wizyty w Parku Narodowym Namib-Naukluft będzie możliwość przejścia szczytem jednej z wydm.      

  • Swakopmund – miasto położone w zachodniej Namibii, nad Oceanem Atlantyckim

Swakopmund jest miastem naszpikowanym pamiątkami z okresu kolonizacji niemieckiej. Warto wiedzieć, że w tej części kraju wciąż działają niemieckojęzyczne szkoły, instytucje kulturalne itp.

Poznaj najważniejsze zabytki Swakopmund:

– były pałac niemieckiego gubernatora,

– Alte Kaserne (dawne koszary),

– Alte Gefangen (wciąż funkcjonujące więzienie).

Inne atrakcje Swakopmund:

– możliwość skorzystania z wycieczki łodzią po Oceanie Atlantyckim – w poszukiwaniu pelikanów, flamingów, kormoranów oraz delfinów,

– możliwość skorzystania z wycieczki awionetką nad Wybrzeżem Szkieletowym, wydmami, a także najstarszą pustynią świata – Namib.    

  • Park Narodowy Etosha – jeden z największych rezerwatów przyrody w Afryce

Safari po jednym z największych, a także najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Afryce będzie wyjątkowym przeżyciem dla każdego miłośnika podróży. Warto wiedzieć, że w Parku Narodowym Etosha występuje około 340 gatunków ptaków, a także dziesiątki gatunków dzikich zwierząt. Na prawdziwych szczęśliwców czeka tam tzw. Wielka Piątka – lew, lampart, słoń, nosorożec oraz bawół. Być może to Ty będziesz tym szczęśliwcem…  

Wycieczki do Namibii – kraju określanego mianem „Pustynnego Raju”, stanowią ucieleśnienie marzeń o niezgłębionych, egzotycznych podróżach. Warto zauważyć, że „Afryka dzika – choć dawno odkryta”, nieprzerwanie fascynuje dziewiczym pięknem, a także rozmaitością kultur czy tradycji.

Poprzedni

Pizza tuczy? Sprawdź, jak wybrać jej mniej kaloryczną wersję

Tłumaczenia język włoski – słowa mają moc

Następny

Dodaj komentarz