Opodatkowanie Polaków we Włoszech

przez redakcja

Wielu Polaków mieszkających poza granicami Polski nurtuje problem płacenia podatków. Informacji na ten temat udziela Agnieszka Bladowska w artykule z Metropoli- La Repubblica Podstawowa zasada polskiego prawa podatkowego mówi, że każdy podatnik rozlicza się z fiskusem tam, gdzie mieszka.

Polaków zamieszkałych na stałe we Włoszech obowiązuje tzw. metoda wyłączenia z progresją, zgodnie z którą dochód uzyskany za granicą jest w Polsce zwolniony od podatku. Podobna zasada obowiązuje Polaków pracujących we Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, w Niemczech i w Kanadzie.

Wykaz obowiązujących umów bilateralnych między Polską a innymi krajami zamieszczony jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.mf.gov.pl/), na której można też znaleźć broszurę pt. „Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą”. Podstawa prawna:
-Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Włoskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania (Dz. U. nr 62 z 1989r., poz. 374);

Materiał przygotowany przez:

Poprzedni

Polskie jedzenie we Włoszech

Polska wygrywa trzy złote medale podczas VII Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu

Następny

Dodaj komentarz