Park Pinokia zaprasza do krainy dzieciństwa

przez Monika Pietryga

Wielbiciele drewnianego pajacyka, stworzonego przez włoskiego pisarza Carlo Collodiego, mogą na moment zanurzyć się w bajkowej krainie Pinokia i przeżyć jego przygody. Park Pinokia jest magicznym miejscem, w którym splata się sztuka, wyobraźnia i przyroda.

W Toskanii, w mieście Collodi, gdzie spędził dzieciństwo Carlo Collodi (prawdziwe nazwisko Lorenzini), „ojciec” najbardziej kochanego przez Włochów bohatera literatury dziecięcej, działa zainspirowany „PinokiemPark dla dzieci i dorosłych.

Od 1956 roku kiedy to Park Pinokia został otwarty, odwiedziło go ponad 7 milionów gości z całego świata. W tej literackiej krainie pośród przyrody, karuzel i wyobraźni, życie staje się piekniejsze.

Można tutaj znaleć ścieżkę z mozaiki, rzeźby i małe domki ustawione pośród zieleni zgodnie z chronologią przygód Pinokia. Zmorzeni głodem spacerowicze mogą zatrzymać się w „Gospodzie Pod Czerwonym Homarem”, która funkcjonuje od 1963 roku.

W Parku działa również Muzeum Pinokia, które gromadzi sztukę inspirowaną najsłynniejszym pajacykiem oraz Wirtualną Bibliotekę Pinokia, z tłumaczeniami „Pinokia” na tysiące języków świata.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Parku Pinokia: www.pinocchio.it

35. rocznica zamachu bombowego na dworcu w Bolonii