PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

W dniu Święta Republiki, 2 czerwca, z dwóch muzeów uniwersyteckich w Bolonii skradziono róg nosorożca i kieł narwala.

Kradzież eksponatów muzealnych odkryto następnego dnia rano, kiedy to muzea zostały ponownie otwarte po dniu świątecznym.

Róg nosorożca usunięto z zabalsamowanego ciała zwierzęcia z Muzeum Zoologii. Kieł narwala skradziono z Muzeum Anatomii Porównawczej. Obydwa muzea znajdują się na różnych piętrach tego samego budynku przy ulicy Selmi.

Podobne kradzieże miały miejsce w ostatnich miesiącach na innych włoskich uniwersytetach. W styczniu, róg nosorożca został skradziony z Muzeum Zoologii i Anatomii Porównawczej w Modenie. Na początku marca natomiast róg nosorożca i ząb narwala skradziono z uniwersyteckiego Muzeum Historii Naturalnej w Pizie.

Please enter your comment!