,

Trzęsienie ziemi we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopni w skali Richtera nawiedziło Włochy. Najbardziej ucierpiał region Emilia Romania. Służby ratownicze podają, że jest co najmniej 6 ofiar śmiertelnych, a w wyniku wstrząsów rannych zostało około 50 osób.

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopni w skali Richtera nawiedziło północny region Włoch Emilia Romania o godzinie 4 nad ranem. Wstrząsy trwały 20 sekund. W wyniku trzęsienia ziemi w Ferrarze zmarło co najmniej 6 osób, zaś około 50 zostało rannych, jednak dokładne dane nie są jeszcze znane.

 

Wstrząsy były odczuwalne także w Toskanii, Veneto, Lombardii, Trentino Alto Adige i Friuli Venezia Giulia. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości 5 km na wschód od miejscowości San Felice sul Panaro.

 

Według służb ratowniczych ofiar trzęsienia ziemi uwięzionych pod gruzami może być jeszcze więcej. Są też straty materialne – ucierpiał między innymi kościół w miejscowości San Felice sul Panaro w prowincji Modena. Przeprowadzono także ewakuację pacjentów ze szpitala w Mirandola, w prowincji Ferrara.

Poprzedni

Zamach na szkołę w Brindisi we Włoszech

Włoscy lekarze wszczepili najmniejsze sztuczne serce

Następny

Dodaj komentarz