,

Włosi pogodzili się z porażką i przyznają, ze Hiszpanie byli lepsi

przez Patrycja Kaminska

Włosi, pomimo porażki w finałowym meczu z Hiszpanią, wyrazili uznanie dla drużyny La Furia Roja: „Czasami trzeba pogodzić się z porażką i przyznać, że rywal był po prostu lepszy”. mówi trener Cesare Prandelli, podobnie uważają piłkarze.

Włosi przegrali 0:4, a w drugiej połowie nie mieli nawet sił na kontrataki. – Ale Włochy mogą być z nas dumne, bo to był dobry turniej, daliśmy z siebie wszystko i dopiero w ostatnim meczu nie sprostaliśmy zadaniu. Mimo wszystko była to dość bolesna porażka. Co się stało? Hiszpania grała po prostu lepiej od nas, stwarzała sobie więcej sytuacji i w tym układzie była nie do pokonania.

 

Może posiadanie piłki było na wyrównanym poziomie, a jednak rywale byli lepsi w każdym aspekcie – przyznaje Riccardo Montolivo, który latem przeniósł się z Fiorentiny do Milanu.

 

Pomocnik twierdzi, że Włochom brakło sił. – Nie mieliśmy też szczęścia w związku z kontuzjami. Kiedy Thiago Motta opuścił boisko, mecz się skończył – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się Gianluigi Buffon. – Czasami trzeba pogodzić się z porażką i przyznać, że rywal był po prostu lepszy. Za nami wspaniałe mistrzostwa i żałuję tylko, że nie mieliśmy kilku dni wolnego więcej, by móc się należycie przygotować do finału – mówi bramkarz.

Poprzedni

Euro 2012: Włosi w finale

Stupor Mundi

Następny

Dodaj komentarz